POLİTİKA

Bakan Zeybekçi'nin 15 Temmuz'da darbecilerden kurtuluş görüntüleri ortaya çıktı

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki kanlı darbe girişimi, aziz milletimizin tek vücut olmasıyla püskürtüldü. Hainlerle dolu geceye dair ise Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin Paralel İhanet Çetesi'nin (P.İ.Ç) bomba yağdırdığı sırada Meclis'e girdiği anların görüntüleri ortaya çıktı.

Bakan Zeybekçi'nin 15 Temmuz'da darbecilerden kurtuluş görüntüleri ortaya çıktı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da kalkıştığı darbe girişimine dair yeni görüntüler ortaya çıktı.

Görüntülerde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin, darbeci hainlerin Ankara'daki bombalaması sırasında Meclis'e giriş anları an be an kaydedildi.

Ateşlerin altından kaçtılar

Görüntülerde Bakan Zeybekçi'nin yanında olan korumaları tarafından olağanüstü bir koruma refleksi ile, bombalama anında nasıl korunduğu, duvardan atladıkları ve daha sonra Meclis'e girişleri yer alıyor.

"Genelkurmay çatısından ateş ediliyoruz"

O anda oğlunun da yanında olduğunu belirten Zeybekçi, kendilerine yüksek ihtimal Genelkurmay binasının çatısından ateş açıldığını söyleyerek, o günü şu sözlerle anlattı:

"Dikmen kapısındaki nizamiyeye ilk geldiğimiz yer. Bize ateş edildiği, duvarlarlara kurşunların geldiği, üzerime üstten ağaç dallarının düştüğü yer burası. Yanımda oğlum var, koruma arkadaşlarım ve ben duvarın öbür yanına atlıyoruz. Ateş edildiğinde biz Meclis'e doğru gidiyoruz, güvenlik arkadaşlar nizamiyenin oradaki kulübeye gidiyor. Karşıda Genelkurmay çatısı var, bizim olduğumuz yeri karşıdan gören bir yer. 

Dikmen kapısından ilk girdiğimizde 30-40 metre girdiğimizde açığa çıkıyoruz. Açığa çıktığımızda evet Genelkurmay çatısından veya Jandarma çatısından ama çok yüksek kuvvetler Genelkurmay çatısından ateş ediliyoruz.
"

Konular: 15 temmuz, Ekonomi bakanı, fetö, Nihat Zeybekçi,

Yorumlar