POLİTİKA

Başbakan Kılıçdaroğlu'na çok sert çıktı: Aklını başına topla

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun seçilme yaşının 18'e düşürülmesi ile ilgili eleştiri ve itirazlarına çok sert cevap vererek, "Ey Kılıçdaroğlu aklını başına topla" dedi.

Başbakan Kılıçdaroğlu'na çok sert çıktı: Aklını başına topla
​Başbakan Binali Yıldırım, Gümüşhane Atatürk Caddesi'nde düzenlenen referandum mitinginde halka seslendi.

Yıldırım burada yaptığı konuşmasında CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun seçilme yaşının 18'e düşürülmesi ile ilgili itirazlarına, "Kılıçdaroğlu ne diyor, 18 yaşında genç biri milletvekili olur mu diyor? Neden olmasın, 18 ehliyet alıyor, askere gidiyor, oy veriyor ama  Meclis'e giremiyor. Gençleri görmüyor musun? 18-25 yaş arası 9 milyon gencimiz var. Ey Kılıçdaroğlu aklını başına topla." diyerek cevap verdi.

Başbakan'ın konuşmasından diğer önemli satır başları ise şöyle:

"Hayır'cılar yeniden piyasada"

"Türkiye'yi daha itibarlı bir ülke haline getirmek için IMF'ye yol verdik.Bugün Zigana tünelinin temelini attık. 15 km, dağın kalbinden geçiyor. Bu tünel bitince Gümüşhane'den Trabzon Havalimanı'na 40 dakika da gideceksiniz. 29 Ekim 1029 Zigana Tüneli bitecek, bu tarihi yazın.

AK Parti olarak tabela projeciliğini ortadan Kaldırdık, büyük projeleri hayata geçirdik. Biz dev eserlerin altına milletten aldığımız güçle imza atarken, muhalefet hep hayır dedi. Şimdi bu hayırcılar yeniden piyasada. Türkiye ne zaman ayağa kalksa aynı çevreler hayır diyerek milletin geleceğini karartıyor."Kılıçdaroğlu o günleri özlüyor"

Şu anayasa darbe anayasası. 1982 model, vesayet var, darbe kalıntıları var. Türkiye büyümüş. Bu eski model anayasa ile Türkiye bundan sonra yol alabilir mi? Bu anayasa 2 başlı yönetimin anayasası. Ahmet Necdet Sezer, Rahmetli Ecevit birbirlerini o kadar sevdiler.

Ecevit herkesi dolaştı, bunu mahkemeden aldı, Cumhurbaşkanı yaptı. ilk önce kendi kavga etti. Bu kavganın Türkiye'ye bedeli 192 milyar dolar. Kılıçdaroğlu galiba o günleri özlüyor.

Kurumunu 2 katrilyon zarar soktu. o günlere hasret duyanlar, bugün hayır diye bağırıyorlar."Zamanı gelince hesabını soracağız"

Bizde demokrasi var ama bakıyorsunuz, Avrupa'da yok. Hollanda atlarıyla itleriyle vatandaşlarımızın üstüne saldırıyorlar. Avrupa tam ikiyüzlülük yapıyor. Sakin olacağız, günü geldiğinde bunların hesabını tek tek soracağız. Almanya'da demokrasi ayaklar altında.

Teröristler şehir şehir gezip hayır için kampanya yapılıyor, bakanlarımıza gelince çeşitli bahanelerle engelleniyor."

 

Konular: başbakan, Binali Yıldırım, gümüşhane,

Yorumlar