POLİTİKA

Başbakan Yıldırım 'Noel baba kıyafetli saldırgan' iddialarını yalanladı

Başbakan Yıldırım, Ortaköy'de bulunan gece kulübü Reina'ya düzenlenen saldırıda, saldırganın Noel Baba kıyafeti giydiğine ilişkin iddiaları yalanyarak, "Bunların aslı astarı yok" dedi.

Başbakan Yıldırım 'Noel baba kıyafetli saldırgan' iddialarını yalanladı
Başbakan Binali Yıldırım, Sağlık Bakanı recep Akdağ ile birlikte yaralıları ziyaretinin ardından gazetecilere açıklama yaptı.

Başbakan Yıldırım Reina'da 39 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırıyı Noel Baba kıyafeti giyen birinin gerçekleştirdiği iddialarını yalanlayarak, "Bazı yerlerde kulağıma geliyor, 'bu saldırıyı Noel Baba kıyafetli biri gerçekleştirmiş. Bunların aslı astarı yok" sözlerini kaydetti.

Başbakan Yıldırım, terörün insanlığın ortak derdi olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Terörle bir yere varılmaz. Terörün amacı birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi zedelemek, emellerine ulaşmak için ortam hazırlamaktır. Türkiye bir süreden beri bölgede hem bölücü terör örgütüne karşı, hem FETÖ terör örgütüne karşı, hem de Suriye ve Irak'taki otorite boşluğundan kaynaklı DEAŞ terör örgütüne karşı amansız bir mücadele veriyor. Bunun tabii bir karşılığı olacağını biliyoruz. Ama teröre asla ve asla boyun eğmeyeceğiz."

Başbakan Yıldırım, "(Saldırgan) Silahını da olay yerinde bırakıp kargaşadan yararlanarak olay yerinden uzaklaşıyor ama polis, emniyet teşkilatımız meselenin üzerindedir. Bütün ihtimaller değerlendiriliyor. Çalışmalar büyük bir titizlikle sürdürülüyor." dedi.

Konular: noel baba, Binali Yıldırım, yaralı, kıyafet,

Yorumlar