POLİTİKA

Başbakan Yıldırım 11 saatte 600 telefon görüşmesi yapmış

Başbakan Binali Yıldırım 15 Temmuz gecesi 11 saatte 600 telefon görüşmesi yapmışım. Buradan ilan ediyorum 2017 yılı bilişim yılı olacak." dedi.

Başbakan Yıldırım 11 saatte 600 telefon görüşmesi yapmış
''15 Temmuz'da basın ve medya tarihi bir görev yaptı. Bu işin (15 Temmuz) gizli kahramanları basın mensuplarıdır. Medya çalışanlarıdır. Bir telkinle bir çağrıyla değil, durumdan vazife çıkartarak bütün medya darbenin karşısında yer almış e vatandaşı bilgilendirmeyi sürdürmüşlerdir. Bizim yaptığımız açıklamalar darbecilerin moralini bozan kimyalarını değiştiren önemli bir başlangıç olmuştur.

'600 civarında telefon görüşmesi yaptım'

11 saat içinde 600 civarında telefon görüşmesi yapmışım. Darbeye karşı yapılan operasyonlar, neler yapılması gerektiği, darbecilere karşı nasıl harekete geçilmesi ve bastırılmaları vatansever asker ve polisimizin sevk edilmesi dahil bütün bunlar iletişimle oldu. Gecenin karanlığında yoldasınız ve her türlü işimizi rahatlıkla yapabiliyorsunuz. Görüntülü görüntüsüz görüşebiliyorsunuz. Ve gelişen durumlara göre neler yapabileceğinize karar veriyorsunuz.

'Tek kurşun atılmadı'

Şimdi artık savaşlar tankla tüfekle olmuyor. Savaşlar bilgiyle oluyor. 2. Irak harekatında tek kurşun atılmadı. Bilişimi kullandılar. Komutanları tespit ettiler. 'Araçları bırakın caddeye dizilin size bir şey yapmayacağız' dediler.

Gezi olaylarında bilişimin terörü destekler şekilde kullanıldığını gördük.

Bilişimi bir ülkeyi geliştirmek için ya da çökertmek için kullanabilirsiniz.

'Gelişimde bilişim yılı'

Veri elinizin altında olunca, siber saldırılarda insiyatif elinizde olacak. 2017 yılını bilişimde gelişim yılı olarak ilan ediyorum.

İnternetin kullanıldığı alanları düşünün, bunlar çok yetersiz. Bilişimde kullanabileceğiniz alan, bir küre düşünün, gidebileceğiniz yer o kürenin dışında.

Konular:

Yorumlar