POLİTİKA

Başbakan Yıldırım: Alayı gelsin, hepsinin canına okuruz

Başbakan Yıldırım Çankaya Köşkü'nde esnaflara seslendi. Burada son zamanlarda yaşanan terör saldırılarını gündemine alan Yıldırım, "Belli ki bunlar ders almamış, şimdi üçü, beşi birden geliyor. Alayı gelsin, hepsinin canına okuruz" dedi.

Başbakan Yıldırım: Alayı gelsin, hepsinin canına okuruz
Başbakan Binali Yıldırım Çankaya Köşkü'nde, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve TESKOMB heyetleriyle bir araya geldi. 

"Alayı gelsin"

Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, "Şu 6 ay içerisinde bir darbe geçirdik ki bu darbe başka ülkelerin başına gelseydi yerle yeksan olurdu. Ama biz, milletimizin, liderimizin, Cumhurbaşkanımızın sayesinde bu alçaklara bu bayrağı çiğnetmedik, bu vatanı teslim etmedik. Belli ki bunlar ders almamış, şimdi üçü, beşi birden geliyor. Alayı gelsin, hepsinin canına okuruz. Çünkü bizim arkamızda millet var" dedi.

Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:

"Terör şu mesajı vermeye çalışıyor, 'Biz sizi rahatsız edeceğiz. Biz, Türkiye'nin istikrarına karşı aldığımız emirler doğrultusunda kurşun atacağız, istikrarı yok etmek için her türlü alçaklığı yapacağız.' Biz de diyoruz ki, bu millet büyük millet, bu ülke büyük ülke."

"Anayasa değişikliği en büyük ihtiyaçtır"

Anayasa değişikliğine de değinen Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Anayasa değişikliği gündemde var, 'Efendim, anayasa değişikliğine ne hacet var', 'Niye anayasa değişikliği ile uğraşıyorsunuz, terör var' diyorlar. Bakın, bunların hepsi tuzaktır, tam da bugün anayasa değişikliği en büyük ihtiyaçtır."

Konular: başbakan, Binali Yıldırım, terör, çankaya köşkü,

Yorumlar