POLİTİKA

Başbakan Yıldırım: Avrupa karşı çıkıyorsa doğru yoldayız

Başbakan Yıldırım, Avrupa'nın Türkiye'deki referandum için "hayır" tarafında yer aldığını sergilediği Nazi kalıntısı tavırla daha da belli etmesine ilişkin, "Avrupa karşı çıkıyorsa demek ki biz doğru yoldayız." dedi.

Başbakan Yıldırım: Avrupa karşı çıkıyorsa doğru yoldayız
Başbakan Binali Yıldırım, Artvin'de Milli İrade Meydanı'ndaki mitingde halka hitap etti. Yıldırım, Avrupa'nın Türkiye'deki referandum için "hayır" tarafında yer aldığını sergilediği Nazi kalıntısı tavırla daha da belli etmesine ilişkin, "Avrupa karşı çıkıyorsa demek ki biz doğru yoldayız. Onun için 16 Nisan'da kararımız 'evet'." dedi.

İşte Başbakan Yıldırım konuşmasından öne çıkanlar:

"26 havalimanımız vardı 56'ya çıkardık. Yetmedi hızlı tren hayalini gerçeğe dönüştürdük. Yetmedi Avrasya Tüneliyle denizin altından arabaları geçirdik. Biz Fatih'in torunlarıyız. Fatih, gemileri karadan Haliç'e indirdi onun torunları Recep Tayyip Erdoğan, trenleri denizin altından geçirdik. Size de bize de yakışan bu olur. Kılıçdaroğlu diyor ki 18 yaşında milletvekili olur mu? Nasıl İstanbul fethediliyor da gençlerimize milletvekilliği çok görüyorsun? Beğenmediğin gençler Çanakkale'de 7 düvele 'Dur' dediler, 15 Temmuz'da şehadet şerbetini içti. Sen ister milletvekilliğine layık gör ister görme. Bu güzel vatanı emanet edeceğimiz gençlere sonuna kadar güveniyoruz.

AK Parti olarak 14 sene boyunca hem memleketin ihtiyacı olan işleri yaptık, hem de onlardan onlardan kalan borçları ödedik. 638 milyar lira borç ödedik.

Türkiye'de sürekli istikrar, güçlü Türkiye için 18 maddelik bu değişiklikleri getiriyoruz. Artık çok parçalı iktidara lüzum yok.
Yetki de sizde güven oyu da sizde, sizin seçtiğiniz hizmet edecek. Hiçbir hareket Türkiye'ye istikamet veremeyecek.

PKK bölücü terör örgütü diyor ki, 'Aman hayır çıkması için gece gündüz çalışın, sakın evet çıkmasın.' Feto'yla kol kola girmişler, baş başa vermişler 'Hayır' çıkması için gece gündüz çalışıyorlar. Ne yaparsanız yapın, 'Evet' çıkacak, sizin de defteriniz dürülecek.


"Bu sistem her doğan için"

Tek adam olacak ama patron yine millet olacak, seçim olan yerde diktatörlük olmaz. Diyorlar ki bu iş Tayyip Erdoğan için yapılıyor. Bu sistem Tayyip Erdoğan için değil, er doğan için, her doğan içindir.

Amerika'da bir tane başkan var, tek adam rejimi mi? Fransa'da tek başkan var, diktatörlük mü? Tek adam rejimi asıl CHP'de var. Defalarca seçim kaybedip koltuğunu bırakmıyorsa, tek adam orada var demektir.

Rejim 1923'te Cumhuriyet olarak belirlendi. Rejim değişikliği gibi bir durum söz konusu değil.

Bir de ne diyorlar Cumhurbaşkanı canı sıkılırsa meclisi fes edecek. Külliyen yalan. Bu gelen sistemde meclisi fes etme diye bir şey yok.

Kılıçdaroğlu diyor ki, Cumhurbaşkanı ile Başbakan anlaşamazsa ne olacak. Adam okumamış. Biz de diyoruz ki böyle bir sıkıntı olduğu için bunları birleştiriyoruz. Başbakan yok, Cumhurbaşkanı var yardımcıları var. Adam okumamış. Şimdi Kılıçdaroğlu'na düşen kararını değiştirip 'Evet' demesidir. Ondan beklenen de budur. Geçen sefer sandığı bulamadı oy da kullanamadı doğru.


"Avrupa karşı çıkıyorsa demek ki biz doğru yoldayız"

Avrupa işine bak sen işine. Türkiye'nin işine karışma. Hollanda çıkmış bakanlarımızı içeri almıyor. Onları karşılayan vatandaşlarımızın üzerine atları, itleri sürüyor. Bunlar bizim için önemli senettir. Avrupa karşı çıkıyorsa demek ki biz doğru yoldayız. Doğru iş yapıyoruz. Onun için 16 Nisan'da kararımız 'evet'.

Hollanda'da, ne kadar çok methettikleri, böbürlendikleri Avrupa değeri varsa hepsini ayak altına aldılar. Bunların sicili Bosna'da belli, Bosna'daki katliamdan biliyoruz biz bunları. Bunlar Mısır'da seçilmiş cumhurbaşkanını alaşağı eden darbecilerin yanında yer aldılar. Bunlar FETO darbesinde sus pus oldular, ağızlarını açmadılar.


Ekonomimiz dünyada 16., Avrupa'da 6. konuma geldi.

Artvin'in bu kadar barajı var, buraya deniz uçaklarıyla yolcular taşıyalım. Trabzon'dan taşıyalım, Samsun'dan taşıyalım, İstanbul'dan taşıyalım."

Konular: başbakan yıldırım, patron, Binali Yıldırım, artvin,

Yorumlar