POLİTİKA

Başbakan Yıldırım: Avrupa siyasetini Türkiye belirliyor 

Ardahan'da partisinin mitinginde vatandaşlara hitap eden Başbakan Binali Yıldırım, "Avrupa'nın siyaseti de artık Türkiye'den belirleniyor. Bunun cevabı 16 Nisan'da. Türkiye 'evet'le Avrupa'yı inletecek." dedi.

Başbakan Yıldırım:  Avrupa siyasetini Türkiye belirliyor 
16 Nisan'da herkes susacak, millet konuşacak. Vereceğiniz her 'evet' Türkiye'yi daha da ileri taşıyacak.Türkiye artık farklı bir ülke, yüzünü büyümeye ve kalkınmaya çevirmiştir. Türkiye'de eğitimde fırsat eşitliği sağlandı. Türkiye'nin her bir yerinde ders kitaplarını ücretsiz dağıtıyoruz.Vatandaşımız artık hastane kapısından dönmüyor. Sosyal güvencesi olmayana da devletimiz sahip çıkıyor.Şehirlerimizi, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak tesislerle yatırımlarla adeta yeni baştan yapıyoruz

Derdin devası biziz  

Biz hizmet üretiriz, eser üretiriz. Derdin devası biziz. Birileri de sadece laf üretir, dedikodu üretir, yalan yanlış bilgilerle kafaları ütüler. O yüzden laf üstüne laf koyan değil, taş üstüne taş koyan bir iktidar olduk.

Bir belediyeye bile sahip çıkamadılar, ülkenin geleceğine mi karar verecekler? 

Hizmetleri engellemek için ellerinden geleni yaptılar, yapmaya da devam ediyorlar. Bunlar ne zaman iktidara ortak olsa ülke bir ekonomik kriz yaşamış.Türkiye bunların döneminde meteliğe kurşun attı. Şimdi de milletin kutlu yürüyüşünü engellemek için hayır diye yollara düştüler. Hayırdan hayır gelmez. Bunlar bir belediyeye bile sahip çıkamadılar, ülkenin geleceğine mi karar verecekler? leyleğin ömrü laklakla geçer. 16 Nisan'da millet yetkiyi ele alacak

Avrupa siyasetini Türkiye belirliyor 

Bazı ülkeler CHP "hayır"cı ekibiyle aynı şarkıyı söylüyor, aynı dili konuşuyor. Hem Almanya, hem Hollanda yöneticilerini kınıyorum. Almanya'da, Hollanda'da yaşayan milyonlarca kardeşimizin o ülkelerin ekonomilerine katkı sağlıyor. Almanya, Hollanda olsun, nüfusun çoğu Türkiye'ye karşı düşman değil, Türkiye'nin dostu. Ama yöneticiler seçimlerde fazla oy almak için Türkiye'yi hedef alıyorlar. Ya bu Türkiye ne kadar büyük bir memleket. Avrupa'nın siyaseti de artık Türkiye'den belirleniyor. Bilsinler ki Türkiye'nin istikametini Ardahan belirler. Bunun cevabı 16 Nisan'da. Türkiye 'evet'le Avrupa'yı inletecek. Bilsinler ki bunlar bizi kutlu yolculuğumuzdan döndüremezler.

Terör belası ülkenin gündeminden düşecek

CHP gençlerin siyasete girmesine ne lüzum var diyor. Bunu bile istemiyorlar. İşte bunların hesabını 16 Nisan'da soracağız. Bu terör belasını da memleketimizin gündeminden düşüreceğiz. Kalkınmış bir Türkiye için beraber çalışacağız. Biz Türkiye'nin aydınlık sabahıyız. Büyük düşünüyoruz ve evet diyoruz.

 

Konular:

Yorumlar