POLİTİKA

Başbakan Yıldırım Kremlin'de Putin ile görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, Rusya ziyareti kapsamında Kremlin Sarayı'nda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile basına kapalı bir görüşme gerçekleştirdi. Saat 18.35'te başlayan görüşme 1 saat 45 dakika sürdü.

Başbakan Yıldırım Kremlin'de Putin ile görüştü
Diplomatik temaslarda bulunmak üzere Rusya'da bulunan Başbakan Binali Yıldırım, Rusya Başbakanı Medvedev'le görüşmesinin ardından Kremlin Sarayı'nda Rusya Devlet Başkanı Vladmir Putin ile bir araya geldi. 1 saat 45 dakikalık basına kapalı bir görüşme gerçekleştiren iki lider, birçok konuda ikili iş birliğini sürdürme ve varolan karşılıklı yatırımları arttırmaya yönelik adımlarda uzlaşma sağladı.

"Tatsız bir yıl geride kaldı"

Başbakan Yıldırım'ın görüşmede "Geçtiğimiz yıl tatsız bir yıl geride kaldı. İlişkilerin yeniden normale dönmesiyle birlikte özellikle enerji alanına yoğunlaşıldı. Özellikle Türk Akımı ve Akkuyu Nükleer Santrali projesi" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Putin: Memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim

Görüşmenin ardından bir açıklama yapan Vladimir Putin, "Bugün Başbakan Medvedev ile kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdiğinizi biliyorum. (Türkiye-Rusya arasındaki) İş birliğinde neredeyse tüm alanlarda ilişkilere yeniden başlanmasından memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim. Bazı nedenlerden dolayı ticaret hacmimizde büyük bir düşüş yaşandı. İlişkilerdeki bu olumsuz durumu tersine çevirmek için gerekli enerjik adımları atacağımızı umut ediyorum." şeklinde konuştu.

Konular: Rusya Devlet Başkanı, Binali Yıldırım, enerji, türkiye,

Yorumlar