POLİTİKA

Başbakan Yıldırım ve Barzani cephede!

Başbakan Binali Yıldırım, IKBY Başkanı Mesud Barzani ile Irak'ın Erbil kentindeki Zerdık Dağı'nda, DAEŞ’e karşı mücadele veren Peşmerge güçlerinin yer aldığı cepheyi ziyaret etti.

Başbakan Yıldırım ve Barzani cephede!
Irak ziyareti çerçevesinde Kuzey Irak'taki Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ve Başbakan Neçirvan Barzani ile görüşen Başbakan Binali Yıldırım, Peşmerge güçlerinin yer aldığı cepheyi ziyaret etti.

Peşmerge güçlerinin yer aldığı cepheyi ziyarette Başbakan Binali Yıldırım'a Mesud Barzani eşlik etti.

Peşmerge komutanları, Musul'un DAEŞ'ten kurtarılması için yapılan operasyon hakkında Başbakan Binali Yıldırım'a bilgi verdi.Yıldırım'dan Erbil'de flaş PKK çıkışı

Başbakan Binali Yıldırım, "PKK'nın Irak topraklarından ülkemize gerçekleştirdiği saldırılar asla kabul edilemez. Bu konuda gereken neyse hepsi sonuna kadar yapılacak. Bu terör örgütünün batıya doğru yayılması, Şengal bölgesinde yuvalanması da asla ve asla kabul edeceğimiz bir şey değildir" dedi. 

"PKK eşittir PYD eşittir YPG" diyen Yıldırım "Artık o kadar çok örgüt adları çıkartılıyorlar ki her saldırıdan sonra yeni bir ad duyuyoruz. Bunları yediğimizi zannetmesinler" ifadesini kullandı. Başbakan daha sonra Zerdik Dağı'nda, terör  örgütü DEAŞ'a karşı mücadele veren Peşmerge güçlerinin yer aldığı cepheyi ziyaret  etti.


 

Konular:

Yorumlar