POLİTİKA

Başbakan Yıldırım'dan Ankaralılara müjde

Ankara Keçiören'de halka hitap eden Başbakan Binali Yıldırım, Keçiören Metrosunu 27 kilometre Çubuk'a kadar uzatacaklarını belirtti.

Başbakan Yıldırım'dan Ankaralılara müjde
İşte Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

SENE SONUNDA TAMAMLANACAK

Metro inşaatının yıllar önce başladığını dile getiren Başbakan Binali Yıldıırm, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Bey metro inşaatlarına başladı. Bir belediye için büyük işler. Bir miktar yaptı. Sonra üzerimize yıktı. yıktı. Ben o zaman bakandım. Cumhurbaşkanımız dedi ki bu metroları bir an önce bitirelim Ankaralıları rahatlatalım. Önce Kızılay-Çayyolu, Sincan-Batıken'i açtık. Şimdi de Keçiören-AKM hattını açacağız. Sene sonunda tamamlanacak İnşallah.Size Yıldırım sözü." dedi.

SEVGİLERİ DEVAM ETSİN

Daha önce istasyonlardan birisini incelemeye gittiklerinde gazetede gördüğü bir habere vurgu yapan Yıldırım, 'Sevgilim, aşkımız hiç bitmesin, sürsün Keçiören Metrosu gibi olsun' diyor. Şimdi bu gençlere üzülmesinler başka bir slogan bulsunlar. Keçiören Metrosu artık bitiyor, ama onların aşkları bitmesin, sevgileri devam etsin." şeklinde açıklamalarda bulundu.

METROYU ÇUBUK'A KADAR UZATACAĞIZ

Başbakan Binali Yıldırım, "Bittiği gibi şimdi burada da bitmiyor. Buradan 27 km Çubuk'a kadar da uzatıyoruz. AKM'den Kızılay Meydanı'na kadar 3,5 km daha ilave yapıyoruz. Başkanın kısa günün ticareti, onu da bugün kopardı. Bütün bu Keçiören bittiği zaman Ankara'da raylı sistem 64 kilometreye ulaşmış olacak." dedi.

ONLAR KONUŞUR AK PARTİ YAPAR


"Onlar konuşur AK Parti yapar." diyen Yıldırım, "Daha geçen gün Sultan Alparslan'ın Anadolu topraklarına ayak bastığı günün yıldönümünde Yavuz Sultan Selim Köprüsünü hizmete açtık. Şimdi de Keçiören metrosunu hizmete açıyoruz. Yolları böldük hayatları birleştirdik. Kuzey ile Güney'i Doğu ile Batı'yı kardeş ettik. Hainler ne kadar uğraşırsa uğraşsınlar bu milleti asla bölemezler."

15 TEMMUZ'DA FETÖ'YE DERSİNİ VERDİNİZ


15 Temmuz'daki FETÖ darbe girişimine de vurgu yapan Yıldırım, "15 Temmuz'da hain FETÖ örgütünün dersini verdik. Bir yandan terör örgütleriyle mücadele ederken bir yandan da sizin özlem çektiği hizmetleri tamamlamanın haklı gururunu yaşıyoruz." dedi.


HIZLI TREN AĞI GENİŞLİYOR!


Konuşmasında Yeni Ankara Garı'na da değinen Binali Yıldıırm, "Yeni Ankara Garı da bitmeye yaklaştı. Ankara'dan çıkan biri hızlı trenle seyahat edebiliyor. 2019 yılında Sivas'a kadar İzmir'e kadar hızlı trenle gideceksiniz. Böylece Türkiye nüfusunun 15 büyük şehrimizi Ankara'ya hızlı trenle bağlıyoruz." şeklinde açıklamalarda bulundu.


Konular: ankara, başbakan, keçiören metro, inşaat,

Yorumlar