POLİTİKA

Başbakan Yıldırım'dan AP yorumu: Hiç bir değeri yok!

Başbakan Binali Yıldırım, AP'nin Türkiye'ye 'siyasi mesaj verme hedefli' kararına ilişkin, "Bu kararın bizim için anlamı yoktur" dedi. Yıldırım, Esed rejiminin El Bab'ta Türk askerine yönelik düzenlediği saldırıya ilişkin de "Karşılığını vereceğiz" mesajı verdi.

Başbakan Yıldırım'dan AP yorumu: Hiç bir değeri yok!
Başbakan Binali Yıldırım Çankaya Köşkü'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Esed rejiminin Fırat Kalkanı Harekatı'nda görev alan Türk askerlerine yönelik El Bab'taki saldırısına ilişkin konuşan Başbakan Yıldırım, "Bu ve buna benzer saldırılar nereden gelirse gelsin, Silahlı Kuvvetlerimizin, Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki kararlılığını asla ve asla azaltmaz. DAEŞ ile mücadelemizden bazıları rahatsız. Yapılan saldırı karşılığını görecek." dedi.

AP'nin skandal kararı

Başbakan Yıldırım, Avrupa Parlamentosu tarafından alınan AB'nin Türkiye ile müzakereleri durdurmasına ilişkin kararla ilgili olarak, "Bu kararın bizim açımızdan hiçbir önemi yok. AB ile ilişkilerimiz zaten ite kaka gidiyor. AB şunu anlamalı, Avrupa gelecek vizyonunu Türkiye ile beraber mi şekillendirecek, yoksa Türkiye'siz mi. Bize demokrasi dersi vermek isteyenlerin gerçek yüzünü bütün dünya ibretle izliyor." dedi.

Konular: başbakan yıldırım, el bab, fırat kalkanı, Binali Yıldırım,

Yorumlar