POLİTİKA

Başbakan Yıldırım'dan gazetecilere otobüste ziyaret

Başbakan Yıldırım, İstanbul'da art arda düzenlediği mitinglerde kendisini takip eden basın mensuplarının otobüsüne binerek, gazetecilerle bir süre sohbet etti.

Başbakan Yıldırım'dan gazetecilere otobüste ziyaret
Başbakan Binali Yıldırım, tarihi refranduma saatler kala İstanbul'da art arda gerçekleştirdiği mitinglerde kendisini takip eden basın mensuplarına sürpriz yaptı. Yıldırım, gazetecilerin seyahat ettiği otobüse binerek, basın emekçileriyle sohbet etti. 

İzmir'de oy kullandıktan sonra Ankara
 
Başbakan Yıldırım, "Yarın İzmir'deyim. Oyumuzu verip sonra Ankara'ya parti genel merkezine gelip arkadaşlarla birlikte izleyeceğiz. Sokak iyi, katılım iyi. İletişim var vatandaş ile. İlgi gösteriyorlar. İş olsun diye gelmiyorlar. Kampanya verimli" dedi. 

"Ne gerekiyorsa yapılır" 

Referandum sonrasında balkon konuşması olup olmayacağı yönündeki bir soru üzerine Yıldırım, "Erken soyunup üşütmeyelim. Acele etmeyelim. Sonucu alalım. Her şeyin zamanı gelirse ne gerekiyorsa yapılır" diye konuştu. 

Sadece Kılıçdaroğlu yürüttü

Başbakan Yıldırım, "Çok fazla kampanya yoktu ama , hareketli geçti. 'Hayır' kampanyasını neredeyse sadece Kılıçdaroğlu yürüttü. 'Kontrollü darbe ve denize dökme' sözleri insanlardan çok ciddi tepki oluşturdu. İnsanlar çok daha hırslandı. Bu sözler yakışmadı. Nasıl kontrollü darbe, tiyatro olur" ifadelerini kullandı. 

Endişe veren, korku salan söylemler

Yeni anayasanın maddelerini çok fazla anlatmaya imkan bulamadıklarını belirten Yıldırım, "İçerik konuşmaya fırsat olmadı. Hayır grubundaki söylemler umut verici söylemler olmadı. Sürekli endişe veren, korku salan söylemlerdi. Kampanyanın asıl konusu olan 18 maddeyi bir bir anlatma imkanını ortadan kaldırdı. Belli başlı birkaç nokta var onları düzeltmeye çalıştık" açıklamasında bulundu. 
 
Yıldırım, bir gazetecinin telefonundan ailesi ile yaptığı görüntülü konuşmaya da dahil olarak gazetecinin ailesine selam verdi.  

Konular: istanbul, izmir, fotoğraf, nerede,

Yorumlar