POLİTİKA

Başbakan'dan Almanya ile Hollanda'ya sert tepki: 'Evet' sesi oradan duyulacak

Başbakan Binali Yıldırım terör sevicilere ve teröristlere kucak açan Almanya ile, Türk yetkililerine ve vatandaşlarına faşizan uygulamalara imza atan Hollanda'ya çok sert çıkarak, " Orası Avrupa'ysa burası Erzincan. Buradan çıkacak 'Evet' sesi oradan duyulacak" dedi.

Başbakan'dan Almanya ile Hollanda'ya sert tepki: 'Evet' sesi oradan duyulacak
Başbakan Binali Yıldırım, memleketi Erzincan'da düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Buradaki konuşmasında Türk yetkililerin konuşmalarını engelleyen, teröre ve teröristlere kucak açan, faşizan uygulamaların bir numaralı temsilcisi olan Almanya ve Hollanda'ya çok sert tepki gösteren Yıldırım, "Almanya, Hollanda terör örgütlerine kucak açmış. Bu terör örgütleri gün gelecek sizi de sokacak, size de zarar verecek" sözlerini kaydetti.

Yıldırım'ın konuşmasından diğer önemli satır başları şöyle:

"HDP ile sıkı fıkılar"

Kılıçdaroğlu diyor ki; Tek adam ülkeyi yönetecek. Be adam sen istiyorsun diye iki tane mi Cumhurbaşkanı seçeceğiz? İki tane mi muhtar seçeceğiz.? İki tane mi belediye başkanı seçeceğiz? Bunlar HDP ile sıkı fıkılar ya; eş başkanlığa kafayı takmışlar.

"600 vekil yapalım demişler"

Kılıçdaroğlu ne söylediğinin farkında değil. 1995'te DYP-ANAP-CHP anayasa teklifi hazırlıyorlar. Milletvekili sayısı 600 olsun diyorlar. Gerekçeleri de nüfus artışı. Be adam nüfus 59 milyondan şimdi 80 milyona gelmedi mi? Bunlar tutarsız.Anayasa değişikliğiyle Türkiye'de güçlü hükümet dönemini başlatıyoruz. Seçim bitince hükümet belli oluyor. Güvenoyu alıyor ve 5 yıl kesintisiz hizmet ediyor. Güç sizde, mühür sizde. Darbelere tuzaklara artık geçit yok.

"Erzincan bizi mahcup etme"

Bizi bu memleket yetiştirdi. Yarabbi Erzincan'ı mahcup etme. Bizi mahcup etme. 

Onlar bugün de her güzel işe hayır dediler. 15 yılda çok güzel şeyler arttı. Tüm engellemelere rağmen büyük projelerin açılışı yapıldı. CHP istiyor ki iktidara ortak olsun. Böyle bir dünya yok.

Konular: erzincan, Binali Yıldırım,

Yorumlar