POLİTİKA

Başbakan'dan BM'ye kritik çağrı

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi'nde gerçekleşen olan 26. Dünya Posta Kongresi'nde konuştu.

Başbakan'dan BM'ye kritik çağrı
 Başbakan Binali Yıldırım, 20 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi'nde gerçekleşecek olan 26.Dünya Posta Kongresi'nde konuştu.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

2004 yılında PTT Bank'ın kuruluşuna karar verdik ve bu kararla birlikte PTT'nin rotası değişmeye başladı. Zarar eden PTT geçen yıl itibarıyla cirosunu 1 milyar liranın üzerine çıkarmıştır, kurumun 200 milyon TL net karı var. PTT en fazla vergi veren kurumlar arasına girmiştir. PTT'nin yok olacağını düşünenler kendini nasıl yenilediğini gördü.

Kurucusu olduğumuz Dünya Posta Birliği 192 ülkeyi bir araya getiren uluslararası bir kuruluştur.

Malum 15 Temmuz gecesi ülkemizde bir darbe girişimi oldu. Türk demokrasisine, Türk milletine karşı yapılan bu saldırıyı aziz milletimiz ferasetiyle, onuruyla yenmesini bilmiş, Türkiye'nin geleceğini teminat altına almıştır.

Terörden kaçmakla terörü korkutamazsınız, terörden korkmadığınız zaman güvende olursunuz. Terörden korkmayacağız, terör bizden korkacak. Mutlaka dünyanın çeşitli yerlerinde var olan terörün sebeplerine inmemiz gerekir. Bir terör örgütüyle mücadele ederken, başka bir terör örgütünü doğurmak yanlışının içine düşmememiz gerekir.

Suriyeli vatandaşlarla 6 yıldır evimizi paylaşıyoruz. Biz darda kalana yardım eden milletiz. Bunu bazı ülkeler anlayamıyorlar. Çünkü para gözüyle bakıyorlar.

BM bu günlerde genel kurullar yapıyor. Onlara düşen en büyük görev itibarını daha da artıracak radikal kararlara imza atmaktır.

Konular: başbakan, Binali Yıldırım, konuşma, dünya posta günü,

Yorumlar