POLİTİKA

Baykal'a ilk tepki Kurtulmuş'tan: Bir an evvel düzeltsin

CHP eski genel başkanı Deniz Baykal'ın, Trabzon'da söylediği skandal sözlere ilk tepki, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'tan geldi.

Baykal'a ilk tepki Kurtulmuş'tan: Bir an evvel düzeltsin
Elazığ'da çeşitli ziyaretlerde bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın, Trabzon'da söylediği , "Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın" sözlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

"Kabul edilemez"

Deniz Baykal'ın söylediği sözün asla kabul edilemeyeceğini belirten Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş,"Deniz Baykal gibi tecrübeli bir siyasetçinin bu sözü söylemesi asla kabul edilemez. Bir kere hayır kampanyasına dini konuları dahil etmenin hiçte tutarlı bir tarafı olmaz. Bunu kabul etmediğimizi ifade etmek isterim. Yapılan şey son derece yanlıştır. Hz. Peygamber ve bütün Peygamberler ismet sıfatları vardır. Yani hata yapmazlar. Peygamberler beşerlerdir ama şaşmazlar" şeklinde ifade etti.

"En hafif tabiriyle inançlarımızın küçük görülmesidir"

Peygamberlerin hata yapmasının mevzu bahis olmayacağını aktaran Kurtulmuş, "Hz. Peygamberden sonra hiçbir şekilde peygamber gelmeyecektir. Bir referandum kampanyasını peygamberlik müessesi karıştırmak hangi akla hizmettir. Bu ne akla ne vicdana ne irfana ne de Türkiye'deki halkımızın büyük çoğunluğunun inançlarına uygun bir söz değildir. Zannediyorum Baykal, bunu çok kısa bir süre içerisinde düzeltmek durumundadır. Bu kabul edilemez bir sözdür. Doğrudan doğruya dinin siyasete alet edilmesidir. Doğrudan doğruya inançlarımızın maalesef tahfif edilmesidir. En hafif tabiriyle inançlarımızın küçük görülmesidir. Deniz Baykal, bunları inşallah kastetmemiştir. Bunları kamuoyuyla paylaşsın. Bir an evvel yapmış olduğu bu yanlışlığı düzeltsin. Yoksa bu kendisi açısından da doğru bir durum değildir" diye kaydetti.

Konular: karar, Numan Kurtulmuş, haber, deniz baykal,

Yorumlar