POLİTİKA

Bozdağ'dan ABD elçisine sert yanıt: Hala anlamadıysa öğretiriz

Adalet Bakanı Bozdağ, Türkiye'nin hiçbir ülkenin içişlerine müdahalesine izin vermeyeceğini belirterek, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği tarafından kayyum atamalarına ilişkin kaleme alınan 'endişeliyiz' açıklamasına sert tepki gösterdi.

Bozdağ'dan ABD elçisine sert yanıt: Hala anlamadıysa öğretiriz
 Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin, tam bağımsız, tam egemen, güçlü ve büyük bir devlet olduğunu belirtti.

Türkiye'nin kanunlarını hiçbir ülkeden veya güçten izin veya onay almadan, halkın hür iradesiyle seçtiği TBMM üyeleri vasıtasıyla yaptığına işaret eden Bozdağ, Türkiye'de kanunların uygulaması ve ülkenin yönetimi yetki ve görevinin ise halkın hür iradesiyle seçilmiş yürütmeye ait olduğunu bildirdi.

Bozdağ şu ifadeleri kullandı:

Türkiye'de gerek yasama ve gerekse yürütme, yetkisini kullanırken ve görevlerini yaparken, hiçbir ülkenin müdahalesine izin vermez, veremez. ABD'nin Ankara Büyükelçisi, hala bu gerçeği öğrenemediyse, ona da sabırla öğretiriz. Ne de olsa başöğretmenimiz, dünyanın en iyi öğretmenidir.Kayyum atamasının ardından ABD Ankara Büyükelçiliği, "Türkiye'nin Güneydoğusu'nda Bugün Gerçekleşen Olaylarla İlgili Açıklama" başlıklı yazı paylaşıp, haddini aşarak 'endişeliyiz' mesajı vermişti.


Konular: bekir bozdağ, sabırla öğretiriz, John Bass, ankara büyükelçisi,

Yorumlar