POLİTİKA

Can Dündar Alman basınına ağladı: Cesur sinyal bekliyorum

Terör örgütleri FETÖ ve PKK'ya dışardan destek sağladığı için operasyon düzenlenen Cumhuriyet gazetesinin 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde görevini alelacele bırakarak yurt dışına çıkan eski genel yayın yönetmeni Can Dündar, Alman hükümetinin bu gelişmelere dönük tepkisinin yetersizliğinden yakındı.

Can Dündar Alman basınına ağladı: Cesur sinyal bekliyorum
Alman Die Welt gazetesinin imkan verip, konuşmasını yayınladığı firari sözde gazeteci Can Dündar, terör örgütleri FETÖ ve PKK'ya destek veren Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyona ilişkin, "Alman hükümetinin tepkisi gerçekten zayıftı. Bu, ABD gibi Türkiye'nin diğer Batılı ortakları için de geçerli” şeklinde konuştu.

Cesur sinyal bekliyormuş!

Dündar, "Berlin, tutuklama dalgalarını bir kez bile kınamadı. Avrupa hükümetlerinden, Türkiye'deki demokrasi için açık, cesur bir sinyal bekliyorum” dedi. 

"Türkiye'yi kaybediyoruz"

Dündar, "Pek çok Avrupa hükümeti, Erdoğan yönetimi altında en azından istikrarlı bir Türkiye olduğunu düşünüyor, ancak Türkiye'yi kaybediyoruz. Ülkenin AB üyelik müzakereleri de kesilmemeli. İzolasyon Erdoğan için değil, Türkiye için bir ceza olur” dedi.
 

Konular: türkiye, almanya, CUMHURİYET, terör orgütü,

Yorumlar