POLİTİKA

Çavuşoğlu ABD'li mevkidaşı Kerry ile telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'li mevkidaşı John Kerry ile yaptığı telefon görüşmesinde Suriye'deki güncel gelişmeleri ele aldı.

Çavuşoğlu ABD'li mevkidaşı Kerry ile telefonda görüştü
Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, 17. Bağlantısızlar Hareketi Zirvesi’ne katılmak için Venezuela’da olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı John Kerry ile telefonda görüştü.

SURİYE GÖRÜŞÜLDÜ

ABD tarafının talep ettiği görüşmede, çatışmaların durdurulması mutabakatının uygulanmasıyla Suriye’de ihtiyaç sahiplerine insani yardımların ulaştırılması başta olmak üzere Suriye’deki güncel gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Bakan Çavuşoğlu'nun görüşmede, rejimin çatışmaların durdurulması mutabakatına ilişkin ihlâllerinin devam ettiğine de dikkat çektiği ifade edildi.

BM ESED'İ ELEŞTİRMİŞTİ

ABD Dışişleri Bakanı Kerry ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'de ilân edilen 7 günlük ateşkesin 48 saat uzatılması konusunda Perşembe günü anlaşmıştı.

Birleşmiş Milletler, Türkiye-Suriye sınrındaki ara bölgede bekleyen insani yardımların geçişine izin vermediği için Esed rejimini eleştirmişti.

Konular: Mevlüt Çavuşoğlu, john kerry, görüşme, türkiye,

Yorumlar