POLİTİKA

Çavuşoğlu'dan Telafer konusunda net uyarı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye, Rusya, İran üçlü toplantısının Moskova'da 27 Aralık'ta gerçekleştirileceğini söyledi.

Çavuşoğlu'dan Telafer konusunda net uyarı
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Suriye'de genelinde ateşkesin sağlanması ve siyasi çözüm konusunda müzakerelerin başlaması için bir taraftan gayret sarfediyoruz. 27 Aralık'ta Moskova'da Türkiye, Rusya, İran üçlü toplantısını gerçekleştireceğiz" açıklamasında bulundu.

Krtik toplantı 27 Aralık'ta Moskova'da

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu açıklamasında "Suriye genelinde ateşkesin sağlanması ve siyasi çözüm konusunda müzakerelerin başlaması için bir taraftan gayret sarfediyoruz. Önümüzdeki süreçte bu çabalarımız devam edecek. Bu anlamda, bu ayın sonunda 27 Aralık'ta Moskova'da Türkiye, Rusya, İran üçlü toplantısını gerçekleştireceğiz" ifadelerine yer verdi.

Çavuşoğlu: Tereddüt etmeden vururuz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Operasyon devam ediyor. Peki El Bab'tan sonra ne olacak? El Bab'tan sonra Münbiç'e doğru yönelinecek. PKK Telafer'e yönelik herhangi bir tehdit oluşturursa hiç tereddüt etmeden PKK'yı orada da vururuz, vuracağız da. Orada yaşayan kardeşlerimize yönelik tehditler konusunda her türlü planımız, hazırlığımız elbette var, olmalıdır." şeklinde konuştu.konuştu.

Konular: Mevlüt Çavuşoğlu, el bab, türkiye, rusya,

Yorumlar