POLİTİKA

CHP ve HDP 'Mühürsüz oylar sayılsın' başvurusu yapmış!

'Mühürsüz oy' başlığıyla adeta sahte oy algısını yönetmeye çalışan CHP-HDP işbirliği yeni bir trajediyle son buldu. HDP'nin mühürsüz oyların sayılması için YSK başvuru belgesi ortaya çıkarken CHP'nin de mühürsüz oyların sorumluluğunu üstlendiği imzası ortaya çıktı. İşte CHP-HDP işbirliğinin kendi kendilerini komik duruma...

CHP ve HDP 'Mühürsüz oylar sayılsın' başvurusu yapmış!
Türkiye'nin tarihi bir karar vererek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne 'Evet' dediği referandum sonrası hazımsızlığını gizleyemeyen CHP ve HDP'nin; akılları bulandırmak, yenilgilerini kamufle etmek için giriştiği, şaibe söylemleriyle 'referandumda hile' algısı oluşturma çabası tepetaklak oldu. 

CHP ve HDP mühürsüz oyların sayılmasını defalarca istedi

Milli iradenin yüzde 51.4 ile EVET kararı verdiği Anayasa değişikliği referandumunda sonuçların gelmeye başladığı andan itibaren 'mühürsüz oy' kelimelerini özellikle seçerek 'SAHTE OY' algısı oluşturmaya çalıştığı seçimlerle ilgili bu cepheyi adeta yerin dibine sokan belgeler ortaya çıktı. 

CHP ve HDP'nin başını çektiği "kazandığını zanneden kaybedenler" cephesi söz konusu belgelere göre mühürsüz oyların sayılmasına ilişkin sayısız başvuruya imza attı.

HDP: Mühürsüz pusulanın vebalini seçmen ödeyemez

İlk belgeye göre Haziran seçimlerinde HDP'nin Büyükçekmece'de mühürsüz pusulalardaki oyların sayılması için başvuruda bulunduğu ve buna "hile amacı gütmeyen hatanın vebali seçmene yüklenemez" notunu iliştirdiği görülüyor.

CHP: Mühürlememişiz, seçmenin suçu yok

Ayrıca 16 Nisan seçimlerinde CHP'li üyelerin ıslak imzalarının bulunduğu tutanakta da "pusulaların mühürlenmediğini farkettiğimiz, seçmenin iradesinde sakatlık olmadığı için oylar geçerlidir" yazdığı ortaya çıktı.

İşte o belgeler:

HDP'NİN MÜHÜRSÜZ OYLAR SAYILSIN BAŞVURUSU
Konular: mühürsüz, kemal, belge, ak parti,

Yorumlar