POLİTİKA

CHP ve HDP'ye Abdullah Gül de katıldı: Üzüntü ile takip ediyorum

Türkiye'nin işgal kalkışmaları ile karşı karşıya kaldığı son dönemde teröre ve teröristlere bildirilerle destek olarak sızdıkları ilim yuvalarında ne ile meşgul olduklarını ele veren sözde akademisyenlerin ihraçlarına ilişkin Abdullah Gül'den gelen yorum, dikkatlerden kaçmadı. Gül, 'mankurt'ların tasfiyesini üzüntü ile takip...

CHP ve HDP'ye Abdullah Gül de katıldı: Üzüntü ile takip ediyorum
Olağanüstü hal kapsamındaki 686 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kamu görevinden ihraç edilen 4 bin 464 kişiler arasında terör bildirisine imza atan 1100 sözde akademisyenden bazıları da vardı.

Milletin önemli kararlar verdiği son birkaç seçime birlikte giden CHP ve HDP tarafından büyük bir tepki ile karşılanan ihraçlara şaşırtan bir isimden de tepki geldi. 

Söz konusu ihraçlarda ismi geçen sözde akademisyenler hakkında yorum yapan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Doğrusu bunu üzüntü ile takip ediyorum. Hem vicdan ile hem adaletle bağdaşmayan birçok durumlar görüyorum" dedi.



Bilim dünyasına üniversitelere sıkıştı

Gül, mankurtların ihracına üzüldüğünü açıklamakla kalmayıp, 'ihraçların bilim dünyasına, üniversitelere sıkıştığı' iddiasını da ortaya attı.

Gül, "Özellikle bilim dünyasında, üniversitelerde bu işin sıklaşması çok rahatsız edici ve çok vicdan yaralayıcı." şeklinde konuştu.

Konular: abdullah gül, Bilim, pkk, akademisyen,

Yorumlar