POLİTİKA

CHP'den YSS Köprüsü teklifi: Sit alanı...

Her dev projede olduğu gibi yapımına başlanmasından itibaren dış ve iç yapılar tarafından önü kesilmeye çalışılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, hizmet vermeye başlamasının ardından da rahatsızlık vermeye devam ediyor. CHP, yine hedefe koyduğu dev projenin güzergah yollarının sit alanı ilan edilmesi için teklif verdi.

CHP'den YSS Köprüsü teklifi: Sit alanı...
Türkiye'nin bölgesinde güçlenen bir lojistik merkez olması ve İstanbul trafiğinin rahatlatılması için yapılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün tamamlanıp faaliyete geçmesinden sonra, CHP'li Gürsel Tekin'den köprüye karşı teklif geldi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılmasıyla ağır vasıta ve yolcu otobüslerinin İstanbul'un merkezine girmeden yollarına devam edebiliyor.

Ağır vasıtalar, daha önce Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden belli saatlerde geçebiliyor, bu da bu araçların sürücülerinin uzun saatler beklemesi anlamına geliyordu. Ayrıca bu ağır vasıtalar, geçiş saatlerine kadar şehir içinde beklediklerinden trafiğe de olumsuz etki yapıyordu.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılmasıyla, ağır vasıtalarla ilgili bu sorunlar ortadan kalktı.

SİT ALANI TEKLİFİ

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve güzergahında bulunan tüm alanların birinci derece sit alanı ilan edilmesi için kanun teklifi verdi.TEKİN'DEN AÇIKLAMA

TBMM Başkanlığı'na verdiği kanun teklifiyle ilgili açıklama yapan Tekin, "3.Köprü inşaatı nedeniyle katledilen ormanlar birçok hayvan türünün de yuvasıydı. Bir kaç yıl öncesine kadar yemyeşil olan tepeler artık çorak arazi görünümünde. Kesilen ağaçlar nedeniyle bölge ekosistemi zarar görmüş, su havzaları kirlenmeye başlamış ve arabalardan çıkan karbon, kullandığımız sulara karışmaya başlamıştır bile" dedi.

Konular: resimleri, trafik, teklif, Yavuz Sultan Selim Köprüsü,

Yorumlar