POLİTİKA

CHP'li Mahmut Tanal haddini aştı, halka hakaret etti

FETÖ'cüleri aylarca adliye önünde destekleyen CHP'li Mahmut Tanal, referandum sonuçlarının kesinleşmesinin ardından yaptığı paylaşımla, yüzde 51.4 'Evet' oyu veren halka hakaret etti.

CHP'li Mahmut Tanal haddini aştı, halka hakaret etti
17 Aralık-25 Aralık sürecinde, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hiç merak etmeyin devlet içinde hücrelenmiş bu yapının inlerine gireceğiz" diyerek FETÖ mensuplarına operasyon sinyalini vermişti.

Başlayan operasyonlarda FETÖ elemanlarının adliye önünde en büyük destekçisi CHP'li vekil Mahmut Tanal olmuştu. Tanal, aylarca Meclis'e dahi gitmeyip FETÖ'cü devlet mensuplarını korumak için elinden geleni yapmıştı.

Türkiye dün de tarihinin en önemli günlerinden birini yaşadı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni getiren anayasa değişikliği teklifi için yapılan oylamadan, yüzde 51.4 ile 'Hayır' çıktı.

Halka ağır hakaret

'Evet' oyu çıkmasının ardından gece boyu CHP'den art arda itirazlar gelirken, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da halka hakaret etti.

Tanal, millet iradesine saygı göstermek yerine sosyal medya hesabı twitter üzerinde halkı aşılayan bir tutum sergiledi. Milli iradeye saygı göstermesi beklenen CHP'li vekil oy veren halkın diktatörlüğe boyun eğdiğini söyledi.

Tanal, bu sözlerinin ardından sosyal medyada büyük tepki çekti.

İşte o tweet:


 

Konular: anayasa, mahmut tanal, hakaret, 16 nisan,

Yorumlar