POLİTİKA

CHP'li Tanrıkulu PKK medyasından tehdit etti

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, teröre destek olan HDP'lilerin tutuklanması sonrasında terör örgütünün medyasına konuştu.

CHP'li Tanrıkulu PKK medyasından tehdit etti
Terör soruşturması kapsamında operasyon düzenlenen HDP'lilerle ilgili CHP'den tutarsız açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Operasyonlara yönelik günlerdir ağır eleştirilerinin ardından bugünkü grup toplantısında şaşırtan bir şekilde teröre destek çıkan Belçika'ya tepki gösteren Kılıçdaroğlu'nun tam tersi bir açıklama yine kendi vekilinden geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, teröre destek olan HDP'lilerin tutuklanmasının ardından terör örgütünün medyasına açıklamalarda bulundu.

Bedeli çok ağır olacak

Tanrıkulu, tutuklamalara tepkisini tehditvari sözlerle ortaya koydu. CHP'li vekil, tutuklamalar hakkında "Türkiye için bedeli çok ağır olacak!" dedi.

CHP'li Sezgin Tanrıkulu bu sözlerle tehdit ederken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Belçika'da bir mahkeme karar verdi. 2010 yılında açılan dava sonuçlandı. Diyor ki; PKK bir terör örgütü değildir, silahlı örgüttür. Terör 30 bin kişinin hayatına mal oldu. Belçika'da 10 kişi ölseydi nasıl karar verirdiniz? Siz nasıl silahlı örgüt dersiniz" sözleriyle Belçika'nın verdiği karar tepki gösteriyordu.

CHP'li vekil PKK medyasına manşet oldu:

Konular: teröre destek, ağır olur, istanbul, bedeli,

Yorumlar