POLİTİKA

CHP'li vekil TBMM'ye ödettiği 1 milyon 200 binlik fatura hakkında açıklama yaptı

Telefonla konuşma ve seçmene gönderdiği mektupların faturası 1 milyon 200 bin lira tutan CHP'li vekil, bunun kendi hakkı olduğunu savundu.

CHP'li vekil TBMM'ye ödettiği 1 milyon 200 binlik fatura hakkında açıklama yaptı
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, 2016 yılında yaklaşık 1 milyon 200 bin TL'lik haberleşme giderinin olduğunun ortaya çıkmasının ardından açıklama yaptı.

CHP'li vekil Elif Doğan Türkmen, yaptığı yazılı açıklamada, milletvekili olarak yasama ve siyasi çalışmalarını, birçok yöntemle seçmenleri ve kamuoyu ile paylaştığını belirterek, bu yöntemlerden bir kısmının SMS, bir kısmının da yazılı bildirim şeklinde olduğunu aktardı.

"Divan üyelerine verilen hakkı ben de kullandım"

"Divan üyesi olarak benden önce alınmış bir karar ile divan üyelerine verilen hakkı ben de kullandım." açıklamasında bulunan Türkmen, kullanılan bu hakkın, tamamen seçmenleri, hemşehrileri ve kamuoyuna yönelik bir bilgilendirme, iletişim amaçlı olduğunu vurguladı.

Elif Doğan Türkmen, şunları kaydetti: 

TBMM yönetimi tarafından satın alınan, kaça alındığını bilmediğimiz, kullanımımıza sunulan bu hak ve hizmetlerin fahiş fiyatlarından sorumlu tutulması gereken kişinin ben olmadığını düşünüyorum. Bu tamamen açık olan harcamaların ulaştığı düzey konusunda tarafıma hiçbir bilgi ve maliyet bildirilmemiştir. Asıl sorulması gereken sorunun; bu hizmetleri fahiş fiyatlardan satın alıp bu konuda bize en küçük bir bilgi bile vermeden kullananlara olması gerekir. Herkes şunu iyi bilsin, milletvekili olarak gerek divan üyesi olduğum süre boyunca gerekse daha sonra yaptığım yasama ve siyasi çalışmalarımı aynı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğim.

"Hesap veremeyeceğim tek çalışmamız olmamıştır"

Önceliğimiz ve hesap vereceğimiz yer seçmenlerimiz ve milli iradedir. Hesabını veremeyeceğim tek bir çalışmamız ve hareketimiz olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır.

Sosyal medyada da en çok tartışılan konulardan biri olan fatura hakkında yapılan paylaşımlar ise dikkat çekti. Paylaşımlarda söz konusu fatura bedeli ile yapılabilecekler ele alınıyor.
 

Konular: Fatura, seçmen, mektup, telefon konuşması,

Yorumlar