POLİTİKA

CHP'li vekiller terör örgütü sloganı attı

TBMM Anayasa Komisyonu'ndaki çalışmaları sabote etme çabalarıyla gündeme gelen CHP'li vekiller, Kılıçdaroğlu'nun tartışılan 'ülkücülük' iddiası tazeliğini korurken terör örgütü DHKP-C​'nin sloganları attı.

CHP'li vekiller terör örgütü sloganı attı
Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu'nu sabote etmek isteyen CHP'li vekiller terör örgütü DHKP-C​'nin sloganları attı.

AK Parti'nin anayasa değişikliği teklifinin görüşülmesi için Anayasa Komisyonu'nun çalışmaları kapsamında parti grupları bir araya geldi.

Tek bir ağızdan DHPK-C sloganı

Bugünkü komisyon toplantısı sırasında yaşananlarsa dikkatleri çekti. Toplantıyı sabote etmeye kalkışan CHP'lilerin tek bir ağızdan attığı slogan kameralara yansıdı.

CHP'lilerin kullandığı slogan ise skandala neden oldu. Hükümeti hedef almak için salonda bağıran CHP'liler terör örgütü DHKP-C mensuplarının gösteriler sırasında attığı sloganı kullandı.

"90 yıllık partinin hali içler acısı"

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, resmi Twitter hesabı üzerinden görüntüleri yayınladı. CHP'lilerin terör örgütü DHKP-C'nin sloganlarını attığını bildiren Turan, "90 yıllık partinin geldiği hal içler acısı. İnsan ayrı bir slogan üretir" dedi.

Uzlaşma yok

Anayasa Komisyonu görüşmelerinde 4 partinin grup başkanvekilleri uzlaşamadı.

Kılıçdaroğlu ülkücü olduklarını iddia etmişti

Birkaç gün önce MHP'lilere seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "MHP’li arkadaşlarıma şunu söyleyeyim, siz ne kadar ülkücüyseniz, vatanseverseniz ve milliyetçiyseniz biz de ülkücüyüz, vatanseveriz milliyetçiyiz." şeklinde ifadeler kullanmıştı.

Konular: Anayasa Komisyonu, tartışma, kemal kılıçdaroğlu, terör orgütü,

Yorumlar