POLİTİKA

CHP'li Pekşen'den skandal sözler

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, katıldığı televizyon programında şehitler için pervasızca "Onlar öngörülemeyen sonuç" diyerek hakarette bulundu.

Habertürk TV'de yayınlanan Türkiye'nin Nabzı programının konuklarından Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'in, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili söylediği sözler tepki çekecek.

AK Parti'ye darbe suçlaması

Pekşen, Türkiye ile ABD arasında yaşanan vize krizinin konuşulduğu programda 15 Temmuz darbe girişiminin ele alındığı kısımda "ABD, NATO darbeyi AKP'nin kendisi yaptı" diyince moderatör Didem Arslan Yılmaz'ın ve diğer konukların tepskisini çekti.

Ardından, bazı AK Parti milletvekillerinin kendilerine darbe ihbarı geldiğini söyleyen Pekşen, yine bazı AK Parti milletvekillerinin FETO'nun yanına gittiğini söylerek kendini savundu ve iddianamelere atıf yaptı.

"Şehitler öngörülemeyen sonuç"

Haluk Pekşen'in kendini savunmasının ardından Didem Arslan Yılmaz "250 şehit var, bu çok ağır bir itham" diyince CHP'li vekil "Darbeyi AKP yaptı" açıklamasına tüy dikercesine "Onlar öngörülemeyen sonuç" dedi.

Konular: habertürk, 15 temmuz, chp, haluk pekşen

Yorumlar