POLİTİKA

CHP'li Tanrıkulu kayyum kararlarına 'asimilasyon' dedi

CHP İstanbul milletvekili Sezgin Tanrıkulu, terör örgütü PKK'ya destek sağladığı ortaya çıkan HDP'li belediyelere kayyum atanmasına karşı çıkıp, bu durumu 'asimilasyon' olarak değerlendirdi.

CHP'li Tanrıkulu kayyum kararlarına 'asimilasyon' dedi

Terör örgütü PKK'ya lojistik destek sağlayan belediyeler hakkında yürütülen soruşturmalar kapsamında, görevlendirmeler yapıldı.

Belediyeden PKK'ya destek 

Kayyum görevlendirmelerinden sonra, HDP'li belediyelerden örgüte uzun zamandır lojistik desteğin gittiği ortaya çıktı.

Vatandaş memnun, CHP rahatsız

Kayyum atamalarıyla özlenen belediye hizmetine kavuşan vatandaşlar durumdan son derece memnun kalırken; CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu bir rapor hazırladı.

Daha önce teröristlerin cenazesinde görüntülenen, her fırsatta HDP'nin savunuculuğunu yapan CHP'li vekil raporunda kayyum atamalarının yanlış bir adım olduğunu savundu.

CHP'li vekil 'asimilasyon' dedi

Tanrıkulu'nun hazırladığı raporda, "Belediyelerin desteği ve kadınların kendi inisiyatifleriyle, kadın bakış açısıyla gerçekleştirdiği çalışmaların iptalinin veya engellenmesinin, çocuklar için geliştirilen projelerin iptalinin, belediye bünyesinde çalışan tiyatrocuların ihracının yerel yönetimle değil doğrudan siyasal bir hedefle ilgisi vardır. Bu siyasi hedefin adı da açıktır: Asimilasyon, inkâr ve imha!" ifadeleri yer aldı.

Konular: sezgin tanrıkulu, chp, asimilasyon, kayyum

Yorumlar