POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'eyalet' tartışmalarına son noktayı koydu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşamdan itibaren tartışılan 'eyalet sistemi' tartışmalarına bugün Konya'da son noktayı koydu. Erdoğan, "Eyaletmiş, federasyonmuş, bunların hiçbiri gündemimizde olmadı, olmayacaktır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'eyalet' tartışmalarına son noktayı koydu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçarslan Şehir Meydanı'nda düzenlenen "Konya Buluşması"nda halka hitap etti.

Burada önemli açıklamalar kaydeden Erdoğan, dün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarıyla tartışma konusu olan 'eyalet sistemi' ile ilgili tartışmaları da sonlandırdı.

"Gündemimizde olmadı, olmayacak"

Üniter yapının bozulup, eyalet sisteminin getirileceğine ilişkin konuşan Erdoğan, şu sözleri kaydetti:

"Şimdi bir kaç gündür bir dedikodu var, üniter yapı meselesi. Türkiye'nin üniter yapısının en büyük savunucusu şahsım başta olmak züere, biz olduk biz olacağız, eyaletmiş, federasyonmuş, bunların hiçbiri gündemimizde olmadı, olmayacaktır. Cumhuriyetimizi üniter yapı içerisinde ilelebet payidar kılacağımızı buradan tekrar söylüyorum. Cumhuriyetimizle iftihar ediyoruz."

Erdoğan'ın açıklamalarından diğer önemli konu başlıkları ise şöyle:

CHP'li Hüsnü Bozkurt'a seslendi

"CHP'nin Konya vekilinin sözlerini duydunuz dğeil mi? 'Evet' diyenleri denize dökeceklermiş. Ey gafil! Haddini bil haddini, bu milleti ne zannediyorsun? Eminim Konyalı bu densize Pazar günü haddini bildirecektir. Milletimizin özü çürük olanlarla işi olmaz. Bunların derdi büyük. Türkiye'nin yönetim sistemi değişince artık milletin önüne çıkacak yüzü kalmayacağını çok iyi biliyorlar.AGiT'e tepki

Avrupa'nın AGİT diye bir örgütü var. Şimdi bunlar kalkmışlar, 'Türkiye'de evet çıkarsa burada sıkıntıların olduğu anlamına gelir' diyor. Sen kimsin ya, önce haddini bil haddini, senin böyle bir görevin yok, sen bunu konuşamazsın. Böyle de bir rapor veremezsin. Versen de vermesen de Pazar akşamı bu millet Allah'ın izniyle gerekeni yapacaktır.

Kılıçdaroğlu'nu tiye aldı


Düşünebiliyor musunuz? Beni de çok seviyor ha... (Kemal Kılıçdaroğlu) Ne diyor, Erdoğan'dan sonrası ne olacak diyor, ne kadar da seviyor maşallah... Geçtiğimiz 14 yıl boyunca bunların ayağımıza nasıl çelme taktığını çok iyi biliriz. Sürekli Meclis'i bloke ettiler. Her fırsatta anayasa mahkemesini yol ettiler. Tek gayeleri hükümeti iş yapamaz hale getirmekti. 1950'den bu yana 484 gensoru verildi. Sadece 4'ü kabul edildi. Buna rağmen gensoru vermeye devam ettiler. Artık gensoru yok, bu hak 5 yılda bir milletin. "Keşke CHP de olsaydı"

Sağolsun MHP bu dğeişiklik paketine destek verdi de, meseleyi milletimize getirdik. Keşke CHP de bu çalışmanın içinde yer alsaydı ama almadı. Hiçbir zaman bunlar iyi niyetle yaklaşmadılar. Artık kifayetsiz genel başkanlara mecbur değilsiniz.  Cumhurbaşkanının lokantalarla işi yok. Lokantalar belediyenin işi."

Konular: konya, Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı,

Yorumlar