POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa'yı yaylım ateşine tuttu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Birliği için 'Bugünün hasta adamı' diyerek, "Bunların derdi Türkiye'nin yeni sistemle daha da güçlenecek olmasıdır. Türkiye'yi niye geride tuttuklarını biz çok iyi biliriz. Korkunun ecele faydası yok bunu da bilsinler." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa'yı yaylım ateşine tuttu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kartal'da düzenlenen 'Kartal Buluşması'nda vatandaşlara hitap etti.

Anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan'da yapılacak olan referanduma saatler kala, burada önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan'ın gündeminde Avrupa vardı.

"Bugünün hasta adamı"

Avrupa Birliği için 'Bugünün hasta adamı' tanımlamasını yapan Erdoğan, çok sert çıkarak şu sözleri kaydetti:

"Biz kendi geleceğimiz için bir karar vermenin çabası içindeyken, kimi Avrupa ülkeleri 16 Nisan'dan sonra geçeceğimiz yeni sisteme karşı kampanya yürütüyorlar. Size ne ya, size ne? Avrupa'nın milletvekillerine ne?

Parlamentosunun önünde Erdoğan'ın resmi şakağına silah dayatılmış, "Erdoğan'ı öldürün" diyor. Nerede bu? İsviçre Parlamentosu. Allah'ıma hamdolsun, demek onlara dahi bu korkuyu vermişiz. Biz düşmana korku, dosta muhabbet erleriyiz. Bizim farkımız bu. Nerede İsviçre'nin yönetimleri? Niçin bu teröristlere orada haddini bildirmiyor. İşte bunların ne olduğunu anlayın.

Yaptıklarınız yanınıza kar kalmayacak. Arayacağız, araştıracağız ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bunların artık ne bize ne de başka bir millete söyleyecek sözleri kalmamıştır. Biz demokrasi, insan haklarını onlar istediği için değil, kendi vatandaşımız buna layık olduğu için savunuyoruz. Türkiye'ye her yolu ve yöntemi kullanarak saldırıyorlar.

"Korkunun ecele faydası yok"


İşte bakıyoruz AB üyesi ülkeler Vatikan'a gidiyor. Vatikan'da ne işiniz var? Vatikan AB ülkesi mi? Değil... Niye? Hepsi diziliyorlar, nasihatlerini aldılar, bazı nasihatlerde bulundu Papa ve onlar da ayrıldılar. Çünkü bunlar tek millet.

54 yıldır bu ülkeyi oyaladılar. İşte 16 Nisan bunun dönüm noktası olacaktır. Erdoğan çok sert. Evet, biz kime sert kime yumuşak davranacağımızı çok iyi biliriz, ama hiçbir zaman baş eğmeyiz. Bunların derdi Türkiye'nin yeni sistemle daha da güçlenecek olmasıdır. Türkiye'yi niye geride tuttuklarını biz çok iyi biliriz. Korkunun ecele faydası yok bunu da bilsinler.

Avrupa'nın bizimle sorunu halkoylamasındaki tavır değil, asıl sorun AB ülkelerinin terörle mücadelede bizden rahatsız olması. Rahatsızlık buradan geliyor."

 

Konular: istanbul, kartal, ab, cumhurbaşkanı,

Yorumlar