POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedelini ödüyorsunuz!

Beşiktaş Vodafone Arena'da bu akşam teröre karşı birlik mesajlarının en güçlülerinden biri verildi. Süper Lig'in tüm takımlarından yıldızlar, sahaya Şehitlere Saygı için çıkarken, yaşanan duygu dolu atmosfer herkesi derinden etkiledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bedelini ödüyorsunuz!
Cumhurbaşkanlığı himayesinde İstanbul Vodafone Arena Stadı'nda gerçekleştirilen Şehitlere Saygı maçıyla, son dönemde yaşanan terör saldırılarına karşı birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Spor Toto Süper Lig'de forma giyen yerli ve yabancı ünlü futbolcuların katıldığı, "Yıldızlar Karması" adıyla gerçekleştirilen dayanışma gecesinde duygu dolu anlar yaşandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı gecede, yeşil sahalardan tüm dünyaya dayanışma ruhu ve birliktelik mesajları verildi.

"Bedelini ödüyorsunuz!"

Burada bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütlerinin kirli emellerine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, "780 bin kilometrekarede tek vatan. Öyle Güneydoğu'da şöyle olacakmış, şurada şöyle olacakmış, burada böyle olacakmış, bedelini ödersiniz ve ödüyorsunuz." dedi. 

İşte Erdoğan'ın o sözleri:

Son 1,5 yıla baktığımızda kesintisiz mücadeleyle dolu bir dönem yaşıyoruz. Fakat şuna inanıyorum. Polisimiz, askerimiz, köy korucularımız ve bu millet terörü bir ve beraber olarak bitirecektir. Yeter ki bir olalım, iri olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım. Ve benim milletimden ricam şudur. Biz tek milletiz. Türküyle, Kürdüyle, Abazasıyla, Boşnağıyla 80 milyon tek millet. Biz tek bayrak, şehidimizin kanının rengi, hilal bağımsızlığımızın ifadesi, her yıldız bir şehittir. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Güneydoğu'da şöyle olacakmış, burada böyle olacakmış, bedelini ödersiniz ve ödüyorsunuz. 780 bin kilometrekare ile tek vatan ve tek devlet. Türkiye Cumhuriyeti'nden başka bizim devletimiz yok.
Tüm sponsor firmalara özellikle teşekkür ediyorum. Bütün bunlar bizim birliğimizin, beraberliğimizin nişanesi olsun diliyorum. Hepinize iyi akşamlar diliyorum.

Konular: vodafone arena, cumhurbaşkanı erdoğan, Beşiktaş,

Yorumlar