POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Durursak Sevr'e döneriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Durmaya kalkarsak kendimizi bulacağız yer Sevr'dir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Durursak Sevr'e döneriz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın Toplu Açılış Töreni'nde, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

İlgili video için tıklayınız

Sözlerine Suriye'de yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit olan 16 askerimize rahmet dileyerek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin terör örgütleri tarafından son zamanlarda sistematik saldırılara maruz kaldığını ifade etti. İstismar siyaseti yerine eser siyasetinin tercih edildiğini kaydeden Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

"Durursak Sevr şartlarına döneriz"

"Türkiye İstiklal Harbi'nden sonraki en büyük mücadelesini veriyor. Bu mücadele tek millet tek bayrak tek vatan mücadelesidir. Geçmişteki mücadelelerin aksine şu andan asimetrik saldırılarla karşı karşıyayız. Biliyorlar ki eğer Türk milleti bir olursa bu çelik yumruk tepelerine inecektir. Suriye'de, Irak'ta oynadıkları oyunu ülkemize taşıyamadılar. Hâlâ Lozan'daki kayıplarımızın üzüntüsüyle yaşayan bir milletiz.

Bugünde 4 milyar liralık yatırımı bir anda açıyoruz. Milletimiz bu hizmetleri biliyor. Sadece konuşmayı, hakareti maharet sananlara inat gece gündüz çalıştık. Türkiye 2003'ten bu güne yılda ortalama 5,9 büyüdü. Gayri Safi Milli Hasılamız 949 milyar dolara kadar çıkardık. Dikkat ederseniz biz ne zaman bu rakamlara ulaştık kimi öz yönetim diyerek kimi darbe yapmaya kalkarak bizi kendilerince durdurmak istediler. Onlar dur dedikçe biz daha ileri gittik. Değerli kardeşlerim, bölgemizin yeniden yapılandırılmaya çalıştığı şu kritik dönemde eğer durmaya kalkarsak kendimizi bulacağımız yer Sevr şartlarıdır."

Konular: Beştepe, sevr, Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı,

Yorumlar