POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan futbolculuk yıllarını anlattı

Gençlik yıllarında futbol oynadığı bilinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasete atılmadan önceki yaşamına dair samimi bir söyleşide bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan futbolculuk yıllarını anlattı
 İETT'de 7 yıl oynadığını ve futbola nokta koyuş sebebini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu videosu kısa süre içerisinde sosyal medyada binlerce kez paylaşıldı.

 Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı fotoğrafçısı Yasin Bülbül'ün kaydettiği söyleşide futbolculuk geçmişiyle ilgili detayları anlattı.

"Mahalle takımında amatör olarak oynayıp 12 Eylül'ün hemen akabinde futbola noktayı koydum" diyen Erdoğan, oynadığı mevkileri de açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İlk zamanlar daha çok forvettim ardından orta saha ve libero oynadım. Kale dışında her yerde bulundum.' diye konuştu.

Erdoğan'ın futbolculuk kariyeriyle ilgili bu videosu kısa sürede sosyal medyada yayılırken binlerce kez paylaşıldı.

Futbolculuk kariyeri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1969 yılında, 15 yaşındayken Camialtı Spor Kulübü'nden transfer teklifi alarak bu kulüpte daha önce sürdürdüğü spor etkinliklerine ilk büyük adımı atmıştı. Erdoğan, daha sonra Camialtı Spor Kulübü'nden İ.E.T.T'ye transfer oldu. 1976 yılında İ.E.T.T futbol takımı da İstanbul şampiyonu oldu. 12 Eylül 1980 sonrası ise, İ.E.T.T'den ayrılmak zorunda kaldı. 16 senelik futbol hayatını da böylece noktalamış oldu.F.Bahçe'den teklif almıştı

Erdoğan, bir uçak seyahatinde kendisine Kaloperoviç döneminde (1976-78) Fenerbahçe'den teklif geldiğini, ama babasının rızası olmadığı için profesyonel futbola geçemediğini anlatmıştı.

Konular: futbol, yılları, geçmiş, erdoğan,

Yorumlar