POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her evet Batı'ya ders olacaktır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın yapılacak olan referandum için seçmenleri tekrar uyardı, "Sandıklardan çıkacak olan 'Evet' oylarının en yüksek oranı Batı'ya ders olacaktır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her evet Batı'ya ders olacaktır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Sarıyer'de düzenlenen 'Sarıyer Buluşması'nda vatandaşlara hitap etti.

Burada önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, anayasa değişikliğine ilişkin yarın yapılacak olan referandum için vatandaşları tekrar uyardı.

"Her 'Evet' Batı'ya ders"

"Türkiye yarın tarihinin en önemli kararlarından birini verecek" diyen Erdoğan sandıkların ihmal edilmemesi gerektiğinin altını çizerek şu sözleri kaydetti:

"Ama sandıkları ihmal etmiyoruz, aman ha, rehavet yok.. Ne kadar iyi olursa, o kadar iyi. Sandıklardan çıkacak olan 'Evet' oylarının en yüksek oranı Batı'ya ders olacak. İnşallah bu milletin ayak seslerini duyacaktır.  Sabah ilk işimiz sandık. Sandıklar 5'te kapanınca hemen ayrılmak yok. Son ana kadar oradasınız. Yarın bir devir değişiyor. Aydınlık yarınların Türkiye'sinin temellerini atıyoruz. Şimdi kim hayır diyor? Kandil hayır diyor, İmralı hayır diyor,
Pensilvanya'daki şarlatan hayır diyor. Şimdi Kandil hayır derse, onlarla beraber hayır demek haddimize mi? Allah göstermesin. Bunlar bize düşman."

Erdoğan'ın konuşmasından diğer önemli konu başlıkları ise şöyle:

"Farklı dönemlerin kapısı açılacak"

"İnşallah sandıkların açılmasıyla beraber, Türkiye'nin önünde çok farklı dönemlerin de kapısı açılacak. Artık eskiden olduğu gibi krizlerle, kaoslarla, siyasi belirsizliklerle zaman kaybetmeyeceğiz. Sözün de, kararın da, yetkinin de doğrudan milletimizde olduğu bir dönem başlıyor. Kardeşlerim hep söylüyorum bugün son toplantımız burada.

İdam meselesi

Siz idam diyorsunuz ya, yarın onun da kararının verileceği gündür. Kılıçdaroğlu diyor ki ben evet derim, Bahçeli evet diyor, bütün bunlar evet dediğine göre, parlamentodan geçerse ben bunu onaylarım. Bununla kalmayacağız. Olmadı, meclisten geçmedi... O zaman diyorum ki tekrar bir gensoru. Ve bu gensoruyu ne yapacağız? Size getireceğiz. Amerika'da var, Çin'de var, Körfez Ülkeleri'nde var, Rusya'da var... Mesele o değil. Mesele bu yetki kimin; milletin. Dolayısıyla bu iş düzelecek, onun için hiç endişeniz olmasın. 

Avrupa'ya sert tepki

Avrupa üzerimize çok geldi. Hollanda'da atlarınıi itlerini bizim oradaki kardeşlerimizin üzerine sardılar. Yarın Hollanda'ya, Almanya'ya, İsviçre'ye de cevap vereceğiz. Hale bak ne diyor? Erdoğan'ı vurun! Ey kendini bilmez, haddini bilmez ya biz kefenimizi giyerek yola çıktık, biz ölümü korkuttuk, ölümden korkmadık. 

"Patlatırlar enseni"

Konya'dan bir CHP'li vekil var ya haddini bilmez, kendini bilmez. Ulan seni Samsun'a sokmazlar be. Haddini bil haddini, haddini bilmezsen patlatırlar enseni. Sana bu yetkiyi kim verdi? Hala Kılıçdaroğlu bunu kesin ihraç istemiyle gönderdi mi, hayır çünkü bunlar aynı kafada. İzmir'den denize dökecek. Baykal; güya tecrübeli siyasetçi, sevsinler senin gibi tecrübeyi. O ne diyor, hayır çıkarsa o zaman denize dökmüş gibi mutlu olacakmış. Ne diyelim bunlara? Bunlara denecek olan şey yarın sizin cevabınız."
 

Konular: sarıyer, istanbul,

Yorumlar