POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kasım 2019'u unutmayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'daki ziyaretlerinin ardından Ankara'ya döndüğünde, havalimanında kendisini bekleyen kalabalığa seslendi. Erdoğan, dün yapılan referandumdan çıkan sonuç için, "Kasım, 2019'u unutmayın. Dün akşam Mart ve Kasım 2019'a işaret fişeği atıldı" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kasım 2019'u unutmayın
Tarihi referandum oylamasını İstanbul'da takip eden Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün de İstanbul'da bir dizi ziyarette bulundu.

İstanbul'daki ziyaretlerini tamamlayan Erdoğan, Ankara'ya hareket etti. Ankara Esenboğa Havalimanı'na inen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı coşkulu bir kalabalık karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini karşılamaya gelen halka seslendi.

"Devran değişti"

Erdoğan, anayasa değişikliğine ilişkin dün yapılan referandumdan çıkan 'Evet' sonucuyla ilgili 'Devran değişti' derken, Mart ve Kasım 2019'u işaret ederek şu sözleri kaydetti:

"Önümüzde atılacak çok önemli adımlar var. Biz tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet için evet dedik. Milletimiz de şüphe duymadığı için evet dedi. İstiyorum ki şimdi tek millet derken, hep beraber biz yaradılanı yaratandan ötürü sevmedik mi? Şimdi ben Doğu'ya Güneydoğu'ya baktım, devran değişti, daha iyi olacak buna inanıyorum.

"2019 Kasım'ına yürüyeceğiz"

Bundan sonra çok daha gayretli, çok daha hızlı olarak 2019 Kasım'ına yürüyeceğiz. Şunu söyleyeyim, yapacağımız çok işimiz var. Hepimiz bunun farkındayız. Dışarıdan Haçlı zihniyeti bize saldırdı, içeriden uşaklarıyla saldırdılar. Fakat biz durduk, biz sadece Mevlamızın huzurunda rükuda ve secdede eğiliriz. Önümüzde atacağımız, çok çok önemli adımlar var. Bu bir ülkenin maddi noktadaki altyapı, üstyapı yatırımlarına yönelik bir de insanımıza yönelik. İnsanımıza yönelik olan yatırımlarda özellikle eğitim işin başını çekiyor, ahlâk ve maneviyat işin başını çekiyor."Unutmayın"

Fakat Kasım 2009'u unutmayın, dün akşam bir işaret fişeği atıldı Mart 2019'a, Kasım 2019'a. Ona göre zaferler bizi sarhoş etmeyecek. Ama biz şunu biliyoruz ki zafer anıtlarını ancak şehitler diker." 

Konular: 2019, kasım mart, 16 nisan, referandum,

Yorumlar