POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, oyunu kullandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasa değişikliğine ilişkin gerçekleştirilen referandumda oyunu Üsküdar'da Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullandı. Erdoğan, "Bugünkü halk oylaması, sıradan bir oylama değil" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, oyunu kullandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ve torunlarıyla beraber Saffet Çebi ortaokulu'na geldi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  3248 nolu sandıkta oy kullandı.

"Sıradan bir oylama değil"

Oy verme işlemini tamamlayarak, zarfı torunuyla birlikte sandığa atan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa bir açıklama yaparak şu sözleri kaydetti:

"Öncelikle 16 Nisan bugünkü halk oylaması, sıradan bir oylama değil. Cumhuriyet tarihimizde pek çok oylamalarımız olmuştur. Ama bu halk oylaması, bir değişim, dönüşüm tercihidir. Bu değişim tercihinde inanıyorum ki halkımız, süratle çok daha hızlı bir kalkınmanın inşallah kararını verecektir. Muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefini yakalamamız için alışılmışın dışında bir tercih yapmamız lazım. Türkiye bu akşam sandıklar açılıp, sayım yapılınca inşallah beklenen tercihi yapmış olacaktır.Bizim çok daha hızlı büyümemiz lazım, çok daha hızlı yürümemiz lazım. İnanıyorum ki milletimiz bugün bu tercihini yurt içinde ve yurt dışında yapmak suretiyle, Türkiye, bu akşam sandıklar açılıp sayım yapılınca, inşallah o beklenen tercihini yapmak suretiyle geleceğe yürüyecektir. Ben milletimin demokrasideki sağduyusuna, bu sağduyuyla geleceğe yürüyeceğine inanıyorum. Ve milletime en kalbi duygularla şükranlarımı, saygılarımı sunuyorum."

Konular: oy, referandum, 16 nisan, Recep Tayyip Erdoğan,

Yorumlar