POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tanzanya'da böyle karşılandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan diplomatik temaslar gerçekleştirmek üzere gittiği Tanzanya'da görkemli bir törenle karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tanzanya Cumhurbaşkanı John Pombe Joseph Magufuli ile davul çaldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tanzanya'da böyle karşılandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üçüncü Afrika turu kapsamında; bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak için Tanzanya'ya gitti. Eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın da kendisine eşlik ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Darüsselam Julius Nyerere Uluslararası Havaalanı'nda Tanzanya Cumhuriyeti Başbakanı Kassim Majaliwa, Türkiye'nin Darüsselam Büyükelçisi Yasemin Eralp ve büyükelçilik mensupları karşıladı.

5 dakikalık top atışı

Erdoğan havalimanında indikten sonra devlet sarayı önündeki alana geldi. Burada Tanzanya Muhafız Alayı, Erdoğan'ın şerefine yaklaşık 5 dakika boyunca top atışında bulundu. Sahile doğru yapılan törende 21 pare top atışında bulundu.2010 yılında Ankara'ya gelen dönemin Tanzanya Cumhurbaşkanı Jakaya Mrisho Kikwete onuruna Çankakaya'da 21 pare top atışı yapılmıştı. Tanzanya'nın bu protokolü de karşılık esası kapsamında uyguladığı sanılıyor.

Beraber geleneksel davulu çaldılar

Tanzanya'nın başkenti Darüsselam'da görkemli bir törenle karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı John Pombe Joseph Magufuli ile davul çaldı.Resmi karşılama töreninde davul çalınırken renkli anlar yaşandı. Davulun Tanzanya'da bir gelenek olduğu öğrenildi.

Konular: davul, Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı, tanzanya,

Yorumlar