POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Telefonumun saati yoktur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de ağırladığı valilere uyarılarda bulunarak, "Bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Benim telefonumun saati yoktur, 24 saat açık. Aynı şeyi sizden de beklerim." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Telefonumun saati yoktur
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde valileri konuk eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündemi değerlendirdiği konuşmasında devlet bilincine de değinerek bazı uyarılarda bulundu. 

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından bazıları:

"ADİL DAVRANMANIZI İSTİYORUM"

Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında bölge halkı örgüt ile arasına mesafe koymuştu. Darbe girşimi gecesi bölgedeki pek çok şehrimizde vatandaşlarımızın bayraklarla sokaklara dökülmesi bunu destekliyor. Buradan dünyaya tekrar sesleniyorum. Benim milletimin F-16'lar, tanklar üstelerine gelirken ellerinde silah yoktu. Ellerindeki tek silah iman ve bayraklarıydı.

Gerek FETÖ gerekse PKK terör örgütü ile mücadelenin bir önemli boyutu da bunları kamuda destekleyenlerin tasfiyesi oluşturuyor. Sizlerden ricam bulunduğunuz illerde bu konuda dikkatli çalışmalar yapmanızdır. Sizlerden sadece adil davranmanızı istiyorum.

"TELEFONUMUN SAATİ YOKTUR"

Devlet içinde bıraktığınız her bir terör örgütü mensubundan dolayı da çok büyük vebal altında kalacağınızı da bilmelisiniz. Devletin devlet gibi davranmadığı yerde meydan terör örgütlerine kalır.

Bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Benim telefonumun saati yoktur, 24 saat açık. Aynı şeyi sizden de beklerim.

Ben bir valiyi aradığım zaman; gece 01.00'de, 02.00'de, 03.00'te ararım. 'Bu saatte aranır mı' denilmez. Valinin görevi 24 saat. Bu anlayışla çalıştığımızda bu devlet, devlet olur.

"BAZI ŞİKAYETLER ALIYORUM"

Zaman zaman vatandaşlarımdan bazı şikayetler alıyorum. Diyorlar ki 'Valimiz yukarıdan bakıyor, alçak gönüllü değil, ulaşamıyoruz' diyor.

Bu şikayetlere yakışan valimiz olduğunu zannetmiyorum ama bir sıkıntı bir yerde var ve bu şikayet bana kadar gelebiliyor.

Tevazuda toprak gibi olmalıyız. Hepiniz adeta bu konuda birer mevlevi gibi davranın. Mütevazi olun. Bu konuda taviz vermeyin.

Bu millete efendi olmaya gelmedik, hizmetkar olmaya geldik. Biz hizmetkar olmanın tadına ulaşalım.

Konular: saat, erdoğan, valiler, Recep Tayyip Erdoğan,

Yorumlar