POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz gazisine 'görüntülü' ziyaret

Başbakan Binali Yıldırım, ailesi ile birlikte 15 Temmuz gazisi Mehmet Yaman'ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise ziyarete görüntülü arama ile katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz gazisine 'görüntülü' ziyaret
Başbakan Binali Yıldırım, Şişli'deki özel bir hastanede tedavisi devam eden 15 Temmuz Gazisi Mehmet Yaman'ı ziyaret etti. Babası Mustafa Yaman, başhekim ve doktorlarından bilgi alan Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı görüntülü olarak aradı.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde darbeci askerleri durdurmaya çalışırken beynine mermi isabet eden ve yaklaşık 7 aydır yatağa bağımlı halde yaşayan Mehmet Yaman'a görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini hastanede de ziyaret edeceğini belirtti."Sesleri duyuyorsan..."

Bugün evlerine giderek ailesine geçmiş olsun ziyaretinde bulunacaklarını belirten Erdoğan, gazi Mehmet Yaman'a "Sesleri duyuyorsan gözlerini kapatıver. Evine gideceğiz" dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra gazinin babasına ise "Şimdi evinize gideceğiz. Eviniz Ümraniye Devlet Hastanesinin yanındaydı demi" diyerek adres bilgisini aldı. Yapılan görüntülü görüşmenin ardından gazinin babası oğlunun sağlık durumu hakkında Başbakan Binali Yıldırım'a bilgi verdi.

 

Konular: başbakan, cumhurbaşkanı,

Yorumlar