POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan FETÖ'cülere: Onlar tam bir mankurt

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'ye ilişkin çok sert açıklamalarda bulunarak, "FETÖ'cüler kim olduğunu unutarak sahibinin dediğini yapan birer mankurta dönüşmüşlerdir, zihinlerini bir şarlatana kiralamışlardır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan FETÖ'cülere: Onlar tam bir mankurt
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ödül töreninde gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, "Bu örgütün içindeki akademisyenler, yargı mensupları, polisler,  askerler, öğretmenler, iş adamları iyi eğitim almış, fiyakalı okullardan mezun olmuş olabilirler ama bu durum hakikatler karşısındaki körlüklerini, cehaletlerini, kalplerini ve zihinlerini bir şarlatana kiralamış oldukları gerçeğini ortadan kaldırmıyor" dedi.

"Beyinlerini şarlatana kiralamışlardır"

Hain FETÖ'cüler için sözünü sakınmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kaydetti:

"Tarihimizdeki çalkantı ve istikrarsızlıklara baktığımızda hepsinin arkasında cehaletin, ilmi geriliğin, kültürel yozlaşmanın bulunduğunu görüyoruz. Selçuklu'yu varan haşhaşiler bu boşluktan yararlanmıştır. Osmanlı'daki pekçok sorunun temelinde aynı sorunlar vardır. Bu sorunlarla günümüzde de mücadele ediyoruz. FETÖ denilen şer şebekesi milletimizin eğitim ve yardımlaşma konusundaki hassasiyetlerini istismar ederken en çok bu eksikliklerden yararlanmışlardır. Bu örgütün içindekiler iyi eğitim almış, fiyakalı okullardan mezun olmuş olabilirler.

Ama bu durum hakiketler karşısında beyinlerini bir şarlatana kiralamış olduğu gerçeğini ortadan kaldırmıyor. Atalarımız irfanı ilmin yanına koymuştur. Bir de hikmeti koymuşlardır. İrfan ve hikmet olmazsa o bilginin hiçbir anlamı yoktur."Birer mankurta dönüşmüşlerdir"

"Herses Osmanlı'ya matbaanın geç girmesiyle ilgili ahkam keser. Ama hiç kimse kağıdın Semerkand üzerinden dünyaya yayıldığını söylemez. Bizde şifahanelerde ameliyat yapılırken dünyada neler olduğunu çok iyi bilmemiz gerekir. Her fırsatta İslam mani-i terakkidir diyenler, yani İslam gelişmeye manidir diyenler, tarihimizde İslam amir-i terakkidir, yani İslam'ın gelişmeyi emreden yönünü görmezden gelirler.

FETÖ'cüler kim olduğunu unutarak sahibinin dediğini yapan birer mankurta dönüşmüşlerdir. 15 Temmuz'un bu örgütün yaptığını ancak 1 asır önceki işgal günleriyle mukayese edebiliriz. FETÖ'nün uçaklarla parlamentoyu bombalaması ile Osmanlı Meclis-i Mebusan'ın kapatılması aynı şeydir. Ülkenin en parlak beyinlerini bünyesine toplamakla övünen bir örgütün böylesine ihanet çukuruna yuvarlanması iradesini karanlık bir güce teslim etmesinden kaynaklanıyor."

Konular: fetö, Recep Tayyip Erdoğan, tüba, cumhurbaşkanı,

Yorumlar