POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP yorumu: Aldıkları parayı dağa gönderiyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı TRT kanalları ortak canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Alman gazetesinde AGİT yetkilisinin HDP'ye medyada engelleme yapılıyor iddiasına yanıt vererek, "Aldıkları parayı dağa gönderiyorlar. Kampanyada harca..." dedi. Erdoğan, özel medya kuruluşlarının her partinin propagandasını...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan HDP yorumu: Aldıkları parayı dağa gönderiyorlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı TRT kanalları canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Alman Die Welt gazetesinin yayınladığı Avrupa Güvenlik ve İş Birliği Teşkilatı (AGİT) İnsan Hakları Ofisi Direktörü Michael Link'in HDP'ye medyada yeterince yer verilmiyor iddiasına yanıt veren Erdoğan, "Sen bir defa HDP'nin üyesi misin? Devlet, CHP'ye de para yardımı yapıyor, aynı oran olarak eşit oranda, diğer partilere de HDP'ye de ciddi manada para veriyor. Aldıkları parayı dağa gönderiyorlar. Kampanyada harca..." dedi.

Erdoğan, özel medya kuruluşlarının her partinin propagandasını ücret karşılığında yayınladığını belirterek, "Niye harcamıyorlar, çünkü başka yerlere gitmesi lazım o paranın." şeklinde konuştu.

"Aldıkları parayı dağa gönderiyorlar"

(AGİT İnsan Hakları Ofisi Direktörü Michael Link'in Die Welt Gazetesi'ne yaptığı açıklamalar) Sen bir defa HDP'nin üyesi misin? Devlet, CHP'ye de para yardımı yapıyor, aynı oran olarak eşit oranda, diğer partilere de HDP'ye de ciddi manada para veriyor.

Birinci derecede para alan devletten AK Parti'dir, ikinci derecede CHP'dir, üçüncü derecede HDP'dir.

Bunlar aldıkları parayı nerede kullandılar, seçim kampanyasında mı kullandılar? Bunlar aldıkları paraları dolaylı yollarla dağa gönderiyorlar, sıkıntı burada. Kampanyada harca... Ben hiçbir yerde onların propaganda çalışmalarını görmüyorum.

Niye harcamıyorlar, çünkü başka yerlere gitmesi lazım o paranın.

Konular: dw, erdoğan, engelleme, almanya,

Yorumlar