POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa 'referandum' uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, anayasa değişikliğine ilişkin 16 Nisan'da yapılacak olan referanduma ilişkin vatandaşlara uyarıda bulunarak, "Pazar günü sandıklara sahip çıkacağız, ihmal yok. Oralarda bazı virüslere fırsat vermeyeceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa 'referandum' uyarısı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçarslan Şehir Meydanı'nda düzenlenen "Konya Buluşması"nda halka hitap etti.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada, iki gün sonra yani 16 Nisan'da Türkiye'nin sandığa gideceği en önemli referandum için vatandaşlara uyarılarda bulundu.

"Kahverengiyi biliyorsunuz"

Referandumda oy pusulasının olmadığını hatırlatan Erdoğan, 'Evet' tercihine ayrılmış beyaz ve 'Hayır' tercihine ayrılmış kahverengi kısımlar hakkında vatandaşa bilgi vererek, sözlerine şöyle devam etti.

"İnşallah Pazar günü akşam bu ülkenin bayramı olacak. Bu tarihi bir devrim, tarihi bir dönüşüm bu bakımdan çok önemli. Artık oy pusulası yok. Yani parti amblemi yok. Beyaz, ak anlıyorsunuz. Yani o evet. Kahverengiyi de biliyorsunuz."

"Fırsat vermeyeceğiz"

Referandum günü sandıklara ve oylara sahip çıkmanın altını da çizen Erdoğan vatandaşları şu sözleriyle uyardı:

"Sandıklara sahip çıkacağız, ihmal yok. Oralarda bazı virüslere fırsat vermeyeceğiz. Pazar günü beyazda, akta, evette buluşuyoruz. Mühürü evete basarsanız anayasa değişikliğini kabul etmiş buluyoruz. İçinizde sandık görevlileri varsa, onlar da sakın ha, tutanakları almadan oradan ayrılmak yok."

 

Konular: uyarı, referandum, 16 nisan, Mühür,

Yorumlar