POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik uyarı! Saat 8 çok geç...

Tarihi referandum öncesi son olarak İstanbul Sarıyer'de vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın sabah gerçekleştirilecek oylama için kritik bir uyarıda bulundu. Erdoğan, sandık görevlilerine, "Saat 8 çok geç! 6'da sandık başına gideceksiniz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik uyarı! Saat 8 çok geç...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da art arda gerçekleştirdiği buluşmaların sonuncusu olan Sarıyer'de sandık görevlilerine kritik bir uyarıda bulundu. Erdoğan, sandık görevlilerinin en geç saat 06.00'da görev başına gitmesi gerektiğini belirterek, son resmi tutanak imzalarının atılmasına kadar görev yerlerinden ayrılmamalarının önemine dikkat çekti.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuya ilişkin sözleri:

Sabah ilk işimiz sandık. Aramızda müşahitlik görevi yüklenenler var mı? İlk önce sandığa siz gideceksiniz. Saat 06'00'da en erken siz gideceksiniz. Söylenen saatte gel diyenlerin yerlerine müşahitler görev alacak. Ondan sonra sandıklar 5'te kapanınca ayrılmak yok. Resmi tutanaklar imzalanacak. Resmi imzalı tutanağınızı alacaksınız doğru yetkili yere ulaşacaksınız. Neresi o? Tabii ki partiniz. Burada onlar toplanacak. Böylece herhangi bir kaçamak olmayacak.

Konular: oy işlemi, sandık, istnbul, sandık başı,

Yorumlar