POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Merkel'e sert tepki: Yazıklar olsun

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı ATV-A Haber ortak canlı yayınında, Almanya'nın terör örgütlerine destek olduğunu belirterek, "Merkel, verdiğim 4 bin 500 terörist dosyasının hesabını hala veremedi" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Merkel'e sert tepki: Yazıklar olsun
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı ATV- A Haber ortak canlı yayınında gündeme ilişkin merak edilenlere açıklık getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütlerine destek olan Almanya'nın, Türkiye'de faaliyetlerde bulunan ajan-teröristinin yakalanıp tutuklandığını belirterek, Alman Başbakanı Angela Merkel'e ülkelerinde gerekli işlemi yapması için verdiği 4 bin 500 terörist dosyasıyla ilgili hiçbir adımın atılmadığını anlattı.  

"Merkel sana yazıklar olsun"

Türk Bakan ve gurbetçilerin maruz kaldığı faşist ve ırkçı saldırılarla ilgili Hollanda'ya desteğini açıklayan Merkel'e de tepki, gösteren Erdoğan, "Merkel sana yazıklar olsun" dedi.

İşte Erdoğan'ın o açıklamaları:

32 vatandaşımız yaralandı. 17 gözaltı var. Bunların gerçek yüzünü gösteriyor. Süratle Hollanda olayının hesabını diplomatik olarak soracağız. Batı'nın gerçek yüzünü gösteriyorlar. Biz böyle görmek istemezdik. Almanya'nın Şansölyesi de Hollanda'nın yanında yer alıyor. Sana yazıklar olsun. Demek ki sen de aynı kafadasın. Bu, bu demektir. 'Yanındayım.' dediğine göre o da demek ki aynı kafada. Biz kişinin sevdikleriyle beraber olduğuna inananlardanız. Bunların yaptıklarının kesinlikle ne Avrupa Birliği müktesebatına ne Venedik, hiçbir yere uyar tarafı yoktur. Bunların Viyana Sözleşmesi diye bir derdi yok. Hepsi bunların ayaklarının altında. Bunların Viyana Sözleşmesi, faşistlikleridir. Nazizm, buna Neonazizm diyebiliriz. Yeni Nazi akımı diyebiliriz. Bunların Viyana Sözleşmesi anlayışı budur.

Dört dörtlük ırkçı

Çarşamba günü Hollanda'da seçim var. Bunların bir tanesi tam manasıyla dört dörtlük ırkçı. Tehdit ediyor; 'Hollanda'yı terk edin.' Sen mi getirdin o insanları Hollanda'ya da 'Hollanda'yı terk edin' diyorsun? Kimsin sen ya? Haddini bil. Bir diğeri, başbakanken münasebetlerimizin de iyi olduğu birisiydi. O da kalkmış o olayın olduğu gece bizim Başbakanımıza meydan okuyor; 'Burayı terk etmesi lazım' diyor. Peki sen bundan sonra Türkiye'nin kapısını nasıl çalacaksın? Şu anda biz, Ankara'ya döner dönmez oturacağız, Sayın Başbakanla bunları konuşacağız. Kesinlikle bizler de şu anda diplomatik yaptırımlarımız nelerse, bunları yapacağız.

Konular: nazi, Adolf Hitler, erdoğan, açıklama,

Yorumlar