POLİTİKA

Cumhurbaşkanı'ndan yol arkadaşı Şehit Erol Olçok'a vefa

Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ'nün 15 Temmuz'da kalkıştığı hain darbe girişiminde kaybettiği yakın dostu Erol Olçok'un anısına yapılan kampüsü açtı. Erdoğan Olçok için, "Vefatı da hayatı gibi sıradışı oldu" dedi.

Cumhurbaşkanı'ndan yol arkadaşı Şehit Erol Olçok'a vefa
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'da FETÖ'nün alçak darbe girişimininde kaybettiği AK Parti'nin reklam kampanyalarının mimarı, AK Parti'ye 11 kez seçim kazandırmış olan hepsinden de öte yol arkadaşı olan Şehit Erol Olçok'un anısına yapılan SGK Maltepe Şehit Erol Olçok Kampüsü'nün açılışını gerçekleştirdi.

Hain gecede İstanbul Boğaziçi Köprüsü'nde darbeci askerler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'un şehadeti, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı derinden sarsmıştı."Vefatı da hayatı gibi..."

Konuşmasında kampüse Şehit Erol Olçok isminin verilmesinin bir vefa örneği olduğunu ifade eden Erdoğan, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Buraya farklı bir zenginlik katan bir kampüs. SGK'nın buraya Şehit Erol Olçok kardeşimizin ismini vermesini vefa örneği olarak görüyorum. 15 Temmuz Şehitlerimizin her biri kalbimizde önemli yere sahip. Oğlu Abdullah Tayyip'le beni ve ailemi üzmüş, bir taraftan da sevindirmiştir. Ailemde 'bize de böyle şehadet nasip etsin' diyenler olmuştur.

Cenaze namazlarına katıldığım şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Erol Olçok çok uzun yıllar birlikte çalıştığım ülkemizn en üretken kişilerinden biri olduğuna inandığım biriydi. Vefatı da hayatı gibi sıradışı oldu. Darbe gecesi ilk çıkan grupta yer alan darbecilerin yakasına yapışıp hesap soran arkadaşımız ilk şehit olanlar arasında yer almıştır. Ama kalleşçe."Konular: 15 temmuz, şehit erol olçok, SGK Maltepe Şehit Erol Olçok Kampüsü, darbe girişimi,

Yorumlar