POLİTİKA

Cumhurbaşkanı'ndan flaş Hollanda talimatı! "İptal edilsin"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul'la Rotterdam kardeş şehirmiş. Dün akşam Başbakanıma da söyledim. İstanbul Belediye Başkanı'na da söyleyelim bunlarla kardeşlik akdini bozsun" dedi.

Cumhurbaşkanı'ndan flaş Hollanda talimatı! "İptal edilsin"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar'da toplu açılış töreninde konuştu.

İşte o konuşmadan satır başları

Afyon 14 yıllık mücadelemizde hep yanımızda oldu, hep bizi destekledi. Partimizi kurduğumuzda Afyon'dan yola çıktık. Şimdi yeni zaferlere hazırlanıyoruz. 15 Temmuz gecesi yanımızda dimdik durdunuz, sizlere şükranlarımı sunuyorum. Afyon kadınıyla erkeğiyle dimdik ayakta durdu. Biz bugüne kadar beşer planında hiç bir gücün önünde eğilmedik, biz sadece Rabbimizin huzurunda eğiliriz.

Biz bunların cibiliyetini biliriz

Bugün büyük Türkiye için, Güçlü Türkiye için verdiğimiz mücadelede pek çok bedel ödedik, ödüyoruz. Terör örgütleri ile mücadelemizde, sınır ötesi operasyonlarımızda bedel ödüyoruz. Avrupa'da vatandaşlarımıza atlarıyla, itleriyle saldıranlara karşı bedel ödüyoruz. Bugün Hollanda'da seçim var. Atlar ve itlerin sahiplerinin sonu belli olacak. Bunlar Bosna Hersek'te 8 bini aşkın Bosnalı Müslüman'ı katledenlerdir. Biz bunların cibiliyetini biliriz. Bunlar ne yazık ki hala medeni olamadılar.

PKK'lıları kabul ediyorsunuz da Türk bakana neden kapıları kapatıyorsunuz?

Türkiye'nin bir kadın bakanı kendi konsolosluğuna gidiyor. Bunun için biz izne gerek yok. Hayır kampanyası için Avrupa'ya gelen PKK terör örgütünün temsilcilerine ve onların yandaşlarına ve onlarla beraber eden Barolar birliği başkanına izin veriyorsunuz da Türkiye'nin bakanına neden kapıları kapatıyor.

Hemen iptal edilsin

Bu arada Rotterdam ile İstanbul kardeş şehirlermiş. Dün başbakanımızla konuştum, Büyükşehir belediyemize talimatı verdik, dedik hemen kardeş şehir anlaşması tek taraflı iptal edilsin.

Bir taraftan da mutluyum...

Avrupa'da şahsıma yönelik karalama kampanyası var. Bir yanda da mutluyum. Gazeteler başlıklarını Türkçe atıyor. "Diktatör Erdoğan'a hayır". Bunun şahsımla alakası yok ki. Bu sistem değişikliği, Erdoğan'la ne alakası var. Bir sistem değişikliği yapılacak, yarın bu ülkede kim öle kim kala? Bunların demokrasi anlayışı bu. Tüm dergilerinin kapaklarında bu konu var. Gece gündüz bu konu tartışılıyor. Hilal ve yıldız arasına beni karikatürize etmişler, altında da Türkiye'den bazı gazeteler, bölücü terör örgütünün yayın organları, solu destekleyenler, FETÖ'nün yayın organı altında. 

Sen utanmıyor musun, 2 saatte OHAL ilan ediyorsun

Hayır diyen herkese tüm kapılar sonuna kadar açık. Düşünün kendi konsolosluk binasında yapılan toplantıya katılacak bakan için Olağanüstü Hal ilan ediyorlar.
Bize diyorlar ki 'Bu olağanüstü hal ne kadar sürecek?' Size ne ya, sen utanmıyor musun 2 saatlik olağanüstü hal ilan etmeye. Polislere vur emri dahi vermişler. Bunun için polise vur emri verilir mi? Biz onlara yıllardır terörist listesi veriyoruz. Bunların tamamına yakını PKK, bir miktarı da DEAŞ, bir kısmı da DEAŞ.. Hiçbir şey yapmadılar. Tam aksine faaliyetlerine izin veriyorlar. Üstüne bakanımıza karşı böylesine bir tavır içine giriyorlar.

Bunların asıl karın ağrısı...

Bunların asıl karın ağrılarını biliyoruz. Hasta adam dedikleri Osmanlı'nın onlara nasıl kök söktürdüğünü biliyorlar. Topraklarını böldükleri sandıkları bir milletin nasıl şahlandığını çok iyi biliyorlar. Yıllardır ezdiklerini sandıkları bir milletin son 14 yılda gösterdiği atılımla nasıl bir dirilişle ortaya çıktığını biliyorlar. Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması onları korkutuyor. Ülkemizde bazıları hala meseleyi kavramamış olabilir. Türkiye'nin 16 Nisan'dan sonra 15 Temmuz'daki hedeflerine ebediyen veda edeceklerinin farkındalar. 

Konular: talimat, Hollanda, cumhurbaşkanı,

Yorumlar