POLİTİKA

Darbe Komisyonu'ndan flaş açıklama! İşte Gülen'den sonraki iki isim

FETÖ'nün 15 Temmuz'da kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından kurulan TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nu görevini tamamlandı. Açıklama yapan Komisyon Başkanı Petek ise FETÖ elebaşı Gülen'den sonra üzerinde durulan iki ismi açıkladı.

Darbe Komisyonu'ndan flaş açıklama! İşte Gülen'den sonraki iki isim
15 Temmuz Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu'nun görev süresi bugün doldu. Darbe Komisyonu Başkanı Reşat Petek,  bugüne kadar 141 kişi ile konuşulduğunu açıklayarak, komisyonun 3 aylık çalışması sonucunda elde edilen verileri paylaştı. 

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yapılan görüşmelerde elde edilen bilgilerin yanı sıra edilemeyen de bilgilerin olduğunun altını çizen Reşat Petek, çok şeyi açığa çıkaracak bilgiye ulaştıklarını belirtti.

Akar ve Fidan'dan cevap

Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın dinlenmemesi ile ilgili çok tartışma olduğunu belirten Petek, özellikle ana muhalefet partisinden gelen soruları Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'a ilettiklerini, MİT Müsteşarlığı'ndan ise darbe girişimi gecesi ile ilgili detaylı rapor istediklerini söyledi.

Hakimlere Adil Öksüz soruşturması

Firari Adil Öksüz ile ilgili de konuşan Petek, Adil Öksüz'ü serbest bırakan hakimler hakkında soruşturma açıldığını ve bu soruşturmanın gizli olduğu bilgisinin kendilerine geldiğini söyledi. Petek, adli bir işlem tamamlanmadığı için Adil Öksüz ile ilgili yeterli bir bilgiye ulaşamadıklarını da söyledi.

Gülen'den sonraki 2 isim

Polis Akademesi mahzeninde tesadüfen bulunan belgelerde Rifat Yılmaz isimli polis akademesi öğrencisinin çizmiş olduğu şemalardan da bahseden Petek, şemalarda Fethullah Gülen'den sonra iki isme işaret edildiği, bu isimlerin de Kemalettin Özdemir ve İlhan İşbilen olduğunu söyledi.

Petek, bu belgelerde örgütün 1991 yılındaki bir elemanın ileri de bizi ihtilal yapalım diye yetiştiriyorlar ifadesinin de dikkat çekici olduğunu söyledi.
 

Konular: 15 temmuz, tbmm darbe girişimi araştırma komisyonu, fetö, reşat petek,

Yorumlar