POLİTİKA

Demirtaş'ın paylaşımına sert tepki

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın PYD’nin Münbiç’i almasının ardından Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşıma tepki gösterdi.

Demirtaş'ın paylaşımına sert tepki
PKK’nın katliamlarına ses çıkarmayan HDP’nin eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, Halep’in Münbiç ilçesinin terör örgütü DAEŞ’in elinden bir başka terör örgütü PYD’nin eline geçmesini ‘halay’ ile kutladı.

Sosyal medya hesabından Anadolu Ajansı’nın ‘PYD Fırat’ın batısındaki Münbiç’i ele geçirdi’ haberine ‘Doğru mu?’ şeklinde cevap veren Demirtaş, bir sonraki tweettinde ‘“Hay Allah doğruymuş! O zaman dans” diyerek halay videosu paylaştı.TERÖR SOYTARISINA SAĞLAM CEVAP


AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili "Dans etmeye bu kadar meraklısın, PKK daha iki gün önce bu aileyi yok etti. Bunun için de dans etsene be Selahattin Demirtaş" şeklindeki paylaşımı ile tepki gösterdi.TERÖR ÖRGÜTÜ PYD'DEN MÜSLÜMAN ARAPLARA İŞKENCE

Öte yandan terör örgütü PYD’nin Münbiç’i ele geçirdikten sonra bölgedeki Araplara propaganda için çarşaf yaktırıp sakal kestirmesi dikkat çekti. İnsan hakları ihlali konusunda sicili oldukça kabarık olan ve uluslararası örgütlerden sürekli uyarı alan PYD, paylaştığı ‘çarşaf yakan kadın, sakal kesen erkek’ fotoğraflarıyla ‘özgürlük getirdik’ algısı yaratmaya çalıştı.

Konular: twitter, pkk, pyd, selahattin demirtaş,

Yorumlar