POLİTİKA

Demirtaş'tan sonra Yüksekdağ da tehdit etti: Bölgesel bir savaşın...

HDP'li eş başkan Figen Yüksekdağ, "Darbeyi püskürttük derken, başka bir darbe başınıza bela olabilir" dedi.

Demirtaş'tan sonra Yüksekdağ da tehdit etti: Bölgesel bir savaşın...
HDP eş başkanı Figen Yüksekdağ, Diyarbakır'da PKK terör örgütünün sözde lideri teröristbaşı Öcalan'dan darbe girişiminin ardından haber alınmadığı gerekçesiyle DBP binasında dün açlık grevine giren ve aralarında HDP milletvekillerinin de bulunduğu kişileri ziyaret etti.

YÜKSEKDAĞ'DAN DARBE TEHDİDİ

Ziyarette konuşan Figen Yüksekdağ haddini aştı ve "yeni darbe" tehdidinde bulunarak şöyle konuştu:

Mevcut siyasi iktidar belli dönemdir izlediği tekleşme çizgisini artık tam anlamıyla kendisini tecrit eden bir noktaya dönüştürmüştür. Sanmasınlar ki, sadece İmralı'da sayın Abdullah Öcalan'a bir tecrit uygulanıyor.

"KİMSE YARININ NE OLACAĞINI BİLEMİYOR"

Bugün kendisine asıl tecrit eden ve toplumdan, demokrasi güçlerinden, halkardan, haklılıklardan tecrit olmuş durumda olan siyasi iktidardır. AKP hükümetidir. Kendisini haklar ve özgürlükler alanından tecrit etmiş durumda. Başta iktidar partisi olmak üzere Türkiye toplumda hiç kimse yarını göremiyor. Yarının ne olacağını bilemiyor.

"BAŞKA BİR DARBE BAŞINIZA BELA OLABİLİR"

Bir sabah darbeyle uyanabilirsiniz. Darbeyi püskürttük derken, başka bir darbe başınıza bela olabilir. Bir gün savaşın çok daha büyüdüğünü ve tırmandığıyla bölgesel bir savaşın içerisinde olduğunuz gerçeğiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bir gün o çok güvendiğiniz iktidarınız, koltuklarınız, ayrıcalıklarınız ellerinizden altınızdan kayıp gidebilir.

DEMİRTAŞ'IN TEHDİDİ

Dün konuşan HDP'nin diğer eş başkanı Selahattin Demirtaş da "İmralı'dan haber alamazsak gerginlik daha da tırmanacak." demişti.

Konular: tehdit, öcalan, terörsitbaşı, darbe,

Yorumlar