POLİTİKA

Erdoğan 'Halep' için liderlerle tek tek görüştü!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Slovenya Cumhurbaşkanı ile Beştepe'deki görüşmesinin ardından birlikte düzenledikleri ortak basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Türkiye'nin bölgede yardım için verdiği mücadelenin yanında, uluslararası diplomasiyle de en üst seviyede katkı için çalışmaların yürütüldüğünü...

Erdoğan 'Halep' için liderlerle tek tek görüştü!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görüştüğü Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor'la gerçekleştirdiği ortak basın toplantısında, Suriye'de yaşanan insanlık dramına engel olmak için gerçekleştiridiği hamleleri dile getirdi.

Halep'teki durumla ilgili atılan adımları anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO'nun yeni Genel Sekreteri Guterres, Almanya Başbakanı Merkel, Rusya Devlet Başkanı Putin ve ABD Başkanı Obama ile uzun süreli telefon görüşmeleri yaptığını açıkladı.

Dünya liderlerini tek tek aradı

"Halep'ten gelen yaralılar ve siviller için Türkiye İdlib'te çeşitli tedbirler aldı." diyen Erdoğan, dünya liderleri ile Halep'e ilişkin kurduğu irtibatlara değinerek, "Sayın Merkel'le, BM'nin yeni Genel Sekreteri Sayın Guterres ile uzun uzun görüştük. Az önce Sayın Obama'yla da uzunca bir görüşmemiz oldu." dedi.

 

Konular: ankara, borut pahor, slovenya, Beştepe,

Yorumlar